مزایای استفاده از چرم طبیعی

مزایای استفاده از چرم طبیعی
چرم طبیعی را میتوان به عنوان پرطرفدارترین ماده‌ای معرفی نمود که توانسته در بازار تولید محصولات چرمی به نسبت چرم مصنوعی جایگاه قابل توجهی را به دست آورد. این در حالی است که علاقه مندان به محصولات چرمی ترجیح میدهند محصولاتی را استفاده کنند که از کیفیت بالایی برخوردار باشد که چرم طبیعی به دلیل دارا بودن ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد و از طرفی فواید چرم طبیعی برای مصرف کنندگان توانسته انتظارات آنها را برآورده سازد.

آنچه در این مقاله می خوانید :

گفتنی است شهرت چرم طبیعی برگرفته از دلایل زیادی از جمله زیبایی خیره کننده، کیفیت و ماندگاری و انعطاف پذیری بالا میباشد. به عبارتی این فواید چرم طبیعی است که توانسته این نوع چرم را به محبوبیت بالایی برساند، به طوری که در زمینه‌های مختلفی و برای تولید بسیاری از محصولات چرمی از آن استفاده میشود. اگر شما هم علاقه مند به محصولات چرمی هستیدو قصد خرید چرم طبیعی را دارید، پیشنهاد میکنیم تا انتها همراه تابناک چرم باشید. ما در این مقاله میخواهیم تا مطالبی را در خصوص فواید چرم طبیعی در اختیارتان قرار دهیم.

چرم طبیعی چیست؟ + آشنایی با انواع آن

پیش از آن که در مورد فواید چرم طبیعی صحبت کنیم میخواهیم به صورت مختصر شما را با چرم طبیعی و انواع آن آشنا کنیم. همانطور که میدانید از دباغی پوست حیوانات مختلفی مانند گوسفند، گاو، بز و غیره میتوان به چرم طبیعی دست پیدا کرد. چرم طبیعی با دارا بودن ویژگی‌هایی همچون مقاومت زیاد، استحکام و ماندگاری بالا توانسته در بازار تولید چرم به عنوان چرم باکیفیت شناخته شود. از طرفی این نوع چرم را میتوان بر اساس استحکام به سه دسته سبک، نیمه سنگین و سنگین تقسیم بندی نمود.

چرم طبیعی سبک

چرم‌های طبیعی که در دسته سبک قرار دارند از پوست حیواناتی همچون گوسفند و بزغاله به دست می‌آیند. از نظر ضخامت میتوان گفت این نوع چرم طبیعی در مقایسه با سایر انواع از ضخامت کمتری برخوردارند. از این رو برای نگهداری از آنها نیاز است تا نکاتی را مدنظر قرار داد. اما لطیف بودن جنس چرم‌های سبک طبیعی موجب شده است تا در تولید محصولاتی مانند دستکش و کلاه از آنها استفاده شود.

چرم طبیعی نیمه سنگین

چرم طبیعی نیمه سنگین را میتوان به عنوان چرم‌های کمیاب معرفی نمود که از پوست کروکدیل و شترمرغ تولید میشود. این نوع چرم طبیعی جزء چرم‌های گران قیمت به شمار می‌آید که کاربرد آنها در ساخت محصولات لاکچری و خاص میباشد.

چرم طبیعی چیست؟ +اشنایی با انواع آن

چرم طبیعی سنگین

مقاومت بسیار بالای چرم‌های طبیعی سنگین موجب شده است تا به مرور زمان علاوه بر اینکه کیفیت خود را از دست نمیدهد بلکه روز به روز ظاهر جذاب‌تری به خود میگیرد، به گونه‌ای که میتوان سال‌ها از آن استفاده نمود. باید خاطر نشان کرد از پوست گاو، گوسفند یا شتر میتوان چرم‌های سنگین را به دست آورد.

مهمترین فواید چرم طبیعی

اگر بخواهیم مهمترین فواید چرم طبیعی را بیان کنیم میتوان موارد زیر را به عنوان مزایای استفاده از چرم طبیعی در نظر گرفت:

1.تنفس پذیری و عبور هوا از منافذ

از فواید چرم طبیعی میتوان به تنفس پذیری و عبور هوا از منافذ آن اشاره کرد. این در حالی است که چرم طبیعی به راحتی رطوبت را به خود جذب کرده و آن را به صورت بخار به بیرون هدایت میکند. این خاصیت ویژه چرم طبیعی را نمیتوان در بافت‌های دیگر مشاهده کرد و همین مسئله موجب برتری چرم طبیعی نسبت به سایر چرم‌ها شده به طوری که برای ساخت ژاکت‌ها و کفش‌های چرمی از این نوع چرم بهره میگیرند.

2.انعطاف پذیری بالا

چرم طبیعی به دلیل آن که به طور طبیعی از پوست حیوانات به دست می‌آید از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است از این رو مقاومت بسیاری در برابر کشش، خم شدن و پارگی از خود نشان میدهد. گفتنی است به مرور زمان خاصیت انعطاف پذیری چرم طبیعی تغییر نمی‌یابد.

3.ماندگاری و دوام بالا

ماندگاری و دوام بالا را میتوان به عنوان یکی از مهمترین فواید چرم طبیعی دانست. به این صورت که تحت هر شرایطی ترک نمیخورد و دو پوسته نمیشود. البته ناگفته نماند برخی بر این باورند که ماندگاری و دوام بالای چرم موجب میشود تا همچون سنگ سخت و سفت به نظر آید در حالی که این موضوع برای چرم طبیعی صدق نمیکند.

4.عدم بروز حساسیت

چرم طبیعی به دلیل برخورداری از الیاف طبیعی موجب بروز حساسیت در پوست نمیشود. از این رو عدم حساسیت، یکی دیگر از فواید چرم طبیعی به شمار می‌‌آید. در حالی که استفاده از چرم مصنوعی میتواند در بیشتر موارد در برابر پوست ایجاد حساسیت کند.

5.تنوع بالا در طرح و رنگ

چرم طبیعی را میتوان در رنگ‌ها و طرح‌های متنوعی در بازار چرم تهیه نمود. گفتنی است چرم‌های نوبوک و جیر تا مدل‌های رنگ شده همگی از چرم طبیعی به دست می‌آید. این نوع چرم به گونه‌ای است که به راحتی میتوان طرح و نقش‌های متنوعی بر روی آن ایجاد کرد.

فواید چرم طبیعی

6.سازگاری با محیط زیست

چرم طبیعی بر خلاف چرم مصنوعی که از مواد شیمیایی ساخته میشوند به دلیل روش ساخت طبیعی که دارند به عنوان دوستدار محیط زیست شناخته میشوند. زیست تخریب پذیر بودن و هم چنین عامل موثر در کاهش آلودگی هوا از فواید چرم طبیعی محسوب میشود.

7.مقاومت در برابر عوامل فیزیکی و شیمیایی

از مزایای استفاده از چرم طبیعی میتوان به مقاومت در برابر عوامل فیزیکی و شیمیایی اشاره کرد. این خاصیت چرم طبیعی موجب میشود تا در زمینه‌های بسیاری مورد استفاده قرار گیرد.

8.مطابق با مد

چرم طبیعی جزء آن دسته از چرم هایی است که همیشه و تحت هر شرایطی از آن در تولید محصولات گوناگونی مطابق با مد روز به کار گرفته میشود . از این رو هیچ گاه محبوبیت آن در بازار چرم کم نمیشود.

9.مقرون به صرفه

شاید باور بسیاری بر این باشد که چرم طبیعی قیمت بالایی دارد از این رو از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نمی‌باشد. در حالی که میتوان گفت قیمت بالای چرم طبیعی در برابر ماندگاری بالا و سایر ویژگی‌های منحصر به فردی که دارد موجب میشود تا به عنوان یک ماده مقرون به صرفه در بازار شناخته شود.

نتیجه گیری

به طور کلی چرم طبیعی در مقایسه با سایر چرم‌ها از قابلیت‌های خاصی برخوردار بوده و همین مسئله باعث میشود تا یک ماده با ارزش برای تولید محصولات باکیفیت چرمی به شمار آید. از طرفی فواید چرم طبیعی بر کسی پوشیده نیست و همین امر میتواند دلیلی باشد تا مصرف کنندگان محصولات ساخته شده از چرم طبیعی را به سایر محصولات چرمی ترجیح دهند. ما در این مقاله سعی کردیم تا با بررسی فواید چرم طبیعی، مطالبی را در این زمینه برایتان شرح دهیم. امیدواریم برایتان مفید واقع شود.

اشتراک گذاری در :

مقالات مرتبط

تفاوت چرم کیفی و کفشی در چیست؟

سالهاست که چرم طبیعی به عنوان یک ماده ارزشمند با ویژگی های خاص شناخته میشود. حضور انواع مدلهای شیک و به روز کیف و کفش های چرمی در بازار نشان از آن است که چرم طبیعی هرگز از مد نمی افتد و چه بسا روز به روز به طرفداران آن افزوده میشود. اما در این میان یکی از اساسی ترین سوالاتی که اغلب علاقه مندان به چرم طبیعی با آن روبه رو هستند این است که “تفاوت چرم کیفی و کفشی در چیست؟” برای پاسخ به این سوال نیاز است تا علاوه بر آن که نسبت به چرم کیفی و چرم کفشی شناخت کاملی داشته باشید، تفاوت های این دو چرم را بدانید.

مطالعه بیشتر
ویژگی های هورس چرم

چرم هورس چیست؟

از میان انواع مختلف چرم طبیعی، لقب پرطرفدارترین و محبوب ترین چرم به چرم هورس تعلق دارد. سطحی نرم، پرزدار و مخملی شکل هورس چرم نشان از آن است که این نوع چرم طبیعی با روش پرداخت خاصی تولید میشود. از سوی دیگر اگر پردازش هورس به درستی انجام گیرد این چرم را میتوان به شیوه های مختلفی رنگ آمیزی نمود و طرح ها و الگوهای ویژه و خاصی را بر روی آن نقش بست.با این حال میتوان چرم طبیعی هورس را به عنوان یکی از باارزش ترین انواع چرم طبیعی معرفی نمود.

مطالعه بیشتر
چگونه کفش چرم تبریز را تشخیص دهیم؟

کفش چرم تبریز

کفش چرم تبریز تلفیقی از سبک مدرن و کفش اصیل است به طوری که می توان زیبایی ظاهری و کیفیت بالای آن را عامل اصلی شهرت این محصول چرمی در شهر تبریز دانست. تبریز، پایتخت چرم و کفش ایران، به عنوان بهترین و معروف‌ترین مرکز تولید انواع کفش های‌ چرم اصل زنانه و مردانه شناخته می شود. از طرفی آمارها نشان می دهد که حدود 80 درصد از چرم های دست دوز و محصولات آن در این شهر تولید و به بازار عرضه می شوند. به همین دلیل است که تبریز توانسته بیشترین سهم را در بازار کفش چرم از آن خود کند.

مطالعه بیشتر
عمر چرم طبیعی چند سال است؟

طول عمر چرم طبیعی

زیبایی خیره کننده چرم طبیعی نشان از آن است که این ماده شیک و لوکس در صنعت مد به جایگاه ویژه‌ای دست یافته است به طوری که از آن به عنوان یک متریال پرطرفدار یاد میشود . در کنار زیبایی، گران قیمت بودن آن نسبت به سایر متریال‌ها موجب شده تا به یک ماده لوکس و باارزش تبدیل گردد. اما مهمترین و در عین حال پرتکرارترین سوالی که بسیاری از علاقه مندان به چرم طبیعی با وجود گران قیمت بودن چرم با آن روبه رو هستند این است که طول عمر چرم طبیعی چند سال است؟

مطالعه بیشتر

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
فروشگاه
0 علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من

خرید بهترین و باکیفیت ترین
چرم های طبیعی