طول عمر چرم طبیعی

عمر چرم طبیعی چند سال است؟
زیبایی خیره کننده چرم طبیعی نشان از آن است که این ماده شیک و لوکس در صنعت مد به جایگاه ویژه‌ای دست یافته است به طوری که از آن به عنوان یک متریال پرطرفدار یاد میشود . در کنار زیبایی، گران قیمت بودن آن نسبت به سایر متریال‌ها موجب شده تا به یک ماده لوکس و باارزش تبدیل گردد. اما مهمترین و در عین حال پرتکرارترین سوالی که بسیاری از علاقه مندان به چرم طبیعی با وجود گران قیمت بودن چرم با آن روبه رو هستند این است که طول عمر چرم طبیعی چند سال است؟

آنچه در این مقاله می خوانید :

پیش از آن که به این سوال پاسخ دهیم خوب است بدانید که هر چه از چرم طبیعی بیشتر استفاده گردد، زیبایی آن دوچندان میشود. به بیانی دیگر چرم‌های طبیعی کهنه و قدیمی نسبت به چرم نو منعطف‌تر و جاافتاده تر است. از این رو مراقبت از آن میتواند نقش موثری بر زیبایی و طول عمر چرم طبیعی داشته باشد. در این مقاله قصد داریم پس از پاسخ به سوال ” طول عمر چرم خام چند سال است؟” روش‌های موثر در افزایش طول عمر مفید چرم طبیعی بیان کنیم. بنابراین اگر قصد خرید چرم طبیعی را دارید تا انتها همراه ما باشید.

طول عمر چرم طبیعی چند سال است؟

آن چه توانسته محبوبیت محصولات چرم طبیعی افزایش دهد، مقاومت بالای آن در برابر تغییرات جوی و ورود آلودگی‌ها به بافت آنها است. از این رو بسیاری از علاقه مندان به این ماده با ارزش بر این باورند که چرم طبیعی به نسبت متریال‌های دیگر از طول عمر بیشتری برخوردارند و میتوان از محصولات چرمی به مدت طولانی استفاده نمود. گفتنی است به طور معمول طول عمر چرم طبیعی در حدود 10 تا 15 سال است. اما ناگفته نماند هر چه مراقبت از چرم طبیعی به خوبی و با دقت بیشتری انجام شود بر طول عمر چرم و ماندگاری آن تاثیر بسزایی میگذارد. به همین دلیل است که اکثر افراد به هنگام خرید چرم طبیعی به دنبال روش‌ها و تکنیک‌هایی برای مراقبت از چرم طبیعی هستند.

6 روش‌ موثر بر افزایش طول عمر چرم طبیعی

همانطور که در بخش ابتدایی به آن اشاره شد، با گذشت زمان نه تنها ارزش چرم کم نمیشود بلکه جا افتادگی و انعطاف پذیر چرم در طول زمان بیشتر خواهد شد. از این رو طرفداران چرم طبیعی در تلاشند تا در کنار آن که چرم نو را کهنه نشان دهند روش‌هایی را برای افزایش طول عمر چرم طبیعی به کار گیرند. در ادامه این بخش میخواهیم به بررسی روش‌ها و تکنیک‌هایی که بر طول عمر چرم طبیعی تاثیر میگذارند، بپردازیم.

روش های موثر بر افزایش طول عمر چرم طبیعی

قرار دادن چرم در مجاورت نور غیر مستقیم خورشید

فرقی نمیکند چه نوع محصول چرمی دارید، چه کت چرمی باشد چه کفش یا دستکش چرمی بایستی به مدت طولانی آن را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید. میتوان گفت عدم قرار دادن چرم در مجاورت نور مستقیم خورشید میتواند باعث افزایش طول عمر چرم طبیعی شود.

نرم کردن سطح چرم با روغن مناسب

لازم است بدانید که خشک شدن چرم میتواند میزان آسیب پذیری آن را به میزان قابل توجهی افزایش دهد بنابراین توجه داشته باشید زمانی که احساس کردید سطح محصولات چرمی‌تان خشک و یا ترک خورده است و یا از آن به مدت طولانی استفاده نکرده اید، سطح آن را با روغن مناسبی نرم کنید.این کار تاثیر بسزایی بر افزایش طول عمر چرم طبیعی میگذارد. از آن جایی که برای ساخت چرم طبیعی از پوست حیوانات مختلفی به کار گرفته میشود، بنابراین نمیتوان از یک روغن برای نرم کردن سطح انواع چرم‌ها استفاده نمود. به همین دلیل نیاز است متناسب با نوع چرم مورد نظرتان با کارشناسان و فروشندگان چرم طبیعی برای انتخاب روغن مناسب مشورت کنید.

حتما بخوانید :

شستن چرم

واکس زدن چرم‌های براق

از دیگر روش‌های مراقبت از چرم طبیعی و افزایش دوام و ماندگاری آن میتوان به واکس زدن چرم‌های براق اشاره کرد. گفتنی است واکس زدن بر روی چرم‌های براق به اندازه نرم نمودن سطح چرم اهمیت دارد.از این رو سعی کنید هر از چند گاهی محصولات چرمی خود را با دقت کافی واکس بزنید. اما پیش از آن بایستی در وهله‌ی اول گرد و غبار و آلودگی‌ها را با یک دستمال نخی و بدون پرز مرطوبی از سطح چرم پاک کنید. پس از آن کمی واکس را با استفاده از برس مخصوص بر روی سطح چرم مورد نظر بزنید. توجه به رنگ واکس چرم و هماهنگی آن با رنگ محصول از مهمترین نکات این روش به شمار می آید.

تمیز نمودن محصولات چرمی به صورت منظم

طول عمر مفید چرم طبیعی بین 10 تا 15 سال است. اما برای افزایش طول عمر آن نیاز است تا روش‌هایی به کار گرفته شود. یکی از عواملی که موجب ایجاد لکه‌های سفید بر روی چرم میشود، وجود گرد و غبار و هم چنین رطوبت بر روی آن است. به همین دلیل تمیز نمودن سطح چرم از گرد و غبار به صورت منظم علاوه بر افزایش طول عمر چرم خام میتواند از تغییر رنگ چرم با گذشت زمان جلوگیری نماید.

تمیز نمودن محصولات چرمی به صورت منظم

عدم قرار دادن چرم داخل کیسه‌های پلاستیکی

تنفس پذیری از ویژگی‌های برجسته چرم طبیعی به شمار می‌آید. از این رو قرار دادن چرم در هوای آزاد میتواند بر افزایش طول عمر آن تاثیر بسزایی بگذارد. از این رو زمانی که قصد استفاده از محصولات چرمی را ندارید، هرگز آن را داخل کیسه‌های پلاستیکی قرار ندهید. زیرا قرار دادن آن در کیسه، در محیطی که هوا در جریان نباشد، میتواند تاثیر مخربی بر سلامت و طول عمر چرم بگذارد. بنابراین برای نگهداری از محصولات چرمی کافی است آن را داخل کمد قرار دهید.

عدم مجاورت محصولات چرمی در مقابل وسایل تیز و برنده

برخی بر این باورند که چرم طبیعی از مقاومت بسیاری برخوردار است. از این رو در برابر وسایل تیز و برنده بسیار مقاومند و آسیبی نمی بینند، اما این باور کاملا اشتباه است. با وجود مقاومت بالای چرم، مراقبت از آن امری ضروری است. از این رو تماس چرم با وسایل تیز و برنده موجب خراشیدن سطح چرم شده و حتی منجر به بریده شدن آن نیز خواهد شد . به همین خاطر سعی کنید از مجاورت محصولات چرمی در برابر اشیاء تیز و برنده خودداری نمایید.

نتیجه گیری

به طور کلی اکثر افراد با وجود گران قیمت بودن آن ترجیح میدهند از محصولات چرم طبیعی به دلیل طول عمر بالای آن استفاده نمایند. اما ممکن است طول عمر چرم طبیعی در برابر شرایط مختلف تحت تاثیر قرار گیرد. از این رو بهره مندی از روش‌های مراقبت از چرم و نگهداری صحیح و اصولی از آن میتواند طول عمر چرم را افزایش دهد. در این مقاله سعی کردیم با بررسی 6 روش موثر بر افزایش طول عمر چرم خام شما را در این امر یاری کنیم. امیدواریم برایتان مفید واقع شود.

اشتراک گذاری در :

مقالات مرتبط

تفاوت چرم کیفی و کفشی در چیست؟

سالهاست که چرم طبیعی به عنوان یک ماده ارزشمند با ویژگی های خاص شناخته میشود. حضور انواع مدلهای شیک و به روز کیف و کفش های چرمی در بازار نشان از آن است که چرم طبیعی هرگز از مد نمی افتد و چه بسا روز به روز به طرفداران آن افزوده میشود. اما در این میان یکی از اساسی ترین سوالاتی که اغلب علاقه مندان به چرم طبیعی با آن روبه رو هستند این است که “تفاوت چرم کیفی و کفشی در چیست؟” برای پاسخ به این سوال نیاز است تا علاوه بر آن که نسبت به چرم کیفی و چرم کفشی شناخت کاملی داشته باشید، تفاوت های این دو چرم را بدانید.

مطالعه بیشتر
ویژگی های هورس چرم

چرم هورس چیست؟

از میان انواع مختلف چرم طبیعی، لقب پرطرفدارترین و محبوب ترین چرم به چرم هورس تعلق دارد. سطحی نرم، پرزدار و مخملی شکل هورس چرم نشان از آن است که این نوع چرم طبیعی با روش پرداخت خاصی تولید میشود. از سوی دیگر اگر پردازش هورس به درستی انجام گیرد این چرم را میتوان به شیوه های مختلفی رنگ آمیزی نمود و طرح ها و الگوهای ویژه و خاصی را بر روی آن نقش بست.با این حال میتوان چرم طبیعی هورس را به عنوان یکی از باارزش ترین انواع چرم طبیعی معرفی نمود.

مطالعه بیشتر
چگونه کفش چرم تبریز را تشخیص دهیم؟

کفش چرم تبریز

کفش چرم تبریز تلفیقی از سبک مدرن و کفش اصیل است به طوری که می توان زیبایی ظاهری و کیفیت بالای آن را عامل اصلی شهرت این محصول چرمی در شهر تبریز دانست. تبریز، پایتخت چرم و کفش ایران، به عنوان بهترین و معروف‌ترین مرکز تولید انواع کفش های‌ چرم اصل زنانه و مردانه شناخته می شود. از طرفی آمارها نشان می دهد که حدود 80 درصد از چرم های دست دوز و محصولات آن در این شهر تولید و به بازار عرضه می شوند. به همین دلیل است که تبریز توانسته بیشترین سهم را در بازار کفش چرم از آن خود کند.

مطالعه بیشتر
عمر چرم طبیعی چند سال است؟

طول عمر چرم طبیعی

زیبایی خیره کننده چرم طبیعی نشان از آن است که این ماده شیک و لوکس در صنعت مد به جایگاه ویژه‌ای دست یافته است به طوری که از آن به عنوان یک متریال پرطرفدار یاد میشود . در کنار زیبایی، گران قیمت بودن آن نسبت به سایر متریال‌ها موجب شده تا به یک ماده لوکس و باارزش تبدیل گردد. اما مهمترین و در عین حال پرتکرارترین سوالی که بسیاری از علاقه مندان به چرم طبیعی با وجود گران قیمت بودن چرم با آن روبه رو هستند این است که طول عمر چرم طبیعی چند سال است؟

مطالعه بیشتر

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.

خرید بهترین و باکیفیت ترین
چرم های طبیعی