بهترین چرم طبیعی برای کفش کدام است؟

بهترین چرم طبیعی برای کفش کدام است؟
بی شک چرم را میتوان جزء یکی از مرغوب‌ترین و باکیفیت‌ترین مواد اولیه برای ساخت کفش دانست. این در حالی است که از میان انواع چرم، چرم طبیعی به دلیل عدم وجود مواد اضافی در ترکیبات خود به عنوان بهترین جنس برای کفش به شمار می‌آید. جالب است بدانید که وجود منافذ در چرم موجب میشود تا اکسیژن رسانی به پا به خوبی انجام شود، از این رو کفش چرمی را میتوان به عنوان تضمین کننده سلامت پا نامید.

آنچه در این مقاله می خوانید :

اما برای آن که بتوانید بهترین چرم طبیعی برای کفش را تشخیص دهید، نیاز است در ابتدا با ویژگی‌های آن آشنا شوید. بنابراین اگر شما هم جزء علاقه مندان به استفاده از محصولات چرمی هستید، پیشنهاد میکنیم تا انتها همراه ما باشید. ما در این مقاله قصد داریم تا ویژگی‌های بهترین چرم طبیعی برای کفش را بررسی کنیم و پس از آن به معرفی چرم‌های طبیعی مناسب برای ساخت کفش بپردازیم.

ویژگی‌های بهترین چرم طبیعی برای کفش

برای آن که بتوانید کفش چرم باکیفیتی را خریداری کنید، در وهله اول نیاز است تا با ویژگی‌های چرم طبیعی که برای ساخت کفش مناسب است، آشنایی داشته باشید. در این بخش میخواهیم ویژگی‌های بهترین چرم طبیعی برای کفش را مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانید به صورت دقیق و آگاهانه از میان کفش‌های چرمی، مرغوب‌ترین کفش را انتخاب کنید.

استحکام و ماندگاری بالا

استحکام و ماندگاری بالا را میتوان به عنوان یکی از اصلی ‌ترین ویژگی‌های بهترین چرم طبیعی برای کفش بیان کرد. این در حالی است که بسیاری برای دوام و ماندگاری بالای کفش‌های چرمی است که حاضر به پرداخت هزینه بسیاری هستند. از این رو چرمی برای ساخت کفش مناسب است که بتواند در شرایط مختلف استحکام و ماندگاری بالایی از خود نشان دهد.

درخشش کم

اگر به هنگام انتخاب و خرید کفش چرم طبیعی دچار شک و تردید هستید، بهتر است بدانید که کفشی را باید انتخاب کنید که از چرمی با درخشش بالا تولید نشده باشد. درست است که از نظر ظاهری کفش‌های چرمی با درخشش بالا جذابیت بیشتری دارند اما متاسفانه باید گفت کفش‌‌های چرمی با درخشش کم بهترین گزینه هستند.

چروک پذیری محدود

بهترین چرم طبیعی برای کفش بایستی به گونه‌ای باشد که با یکبار استفاده شاهد چروک‌هایی بر روی آن نباشید. بنابراین چروک پذیری محدود را میتوان به عنوان یکی دیگر از ویژگی‌های چرم طبیعی مناسب برای کفش به شمار آورد. البته لازم به ذکر است حتی اگر کفش چرمی باکیفیتی را خریداری کرده باشید اما روش‌های مراقبت و نگهداری را به درستی بر روی آن پیاده نکنید احتمال آن که دچار ترک و چروک شود، وجود دارد.

عدم اشتعال پذیری

باید گفت بهترین چرم طبیعی برای کفش، چرمی است که در برابر شعله و حرارت مقاومت خوبی از خود نشان دهد و یا به عبارت دیگر آب نشود. همچنین باید خاطر نشان کرد این روش میتواند یکی از بهترین راه‌ها برای تشخیص چرم طبیعی از تقلبی نیز به شمار آید.

فاقد بو

این واقعیت که بو چرم طبیعی جزء مهمترین ویژگی‌های این نوع چرم محسوب میشود، بر کسی پوشیده نیست. اما در خصوص بهترین چرم طبیعی برای کفش باید گفت در زمان خرید به این موضوع توجه داشته باشید که بوی مواد شیمیایی همراه کفش‌های ساخته شده از چرم‌های غیرطبیعی است در حالی که کفش‌های چرم طبیعی در بیشتر موارد بوی پوست حیوانات را میدهد.

عدم تغییر رنگ

از دیگر ویژگی‌های بهترین چرم طبیعی برای کفش میتوان به عدم تغییر رنگ آن اشاره کرد. این در حالی است که چرمی برای کفش مناسب است که مرحله رنگ‌آمیزی را به خوبی پشت سر گذاشته باشد و دباغی آن به نحوی باشد که با چندین بار استفاده تغییر رنگ ندهد. بنابراین میتوان دباغی و رنگ‌آمیزی را جزء مهمترین مراحل تولید چرم طبیعی دانست. به این دلیل که اگر هر کدام از این مراحل موفقیت آمیز نباشد، میتواند پس از مدت کوتاهی کیفیت ظاهری کفش را چرمی را تحت تاثیر قرار دهد و در نهایت موجب کثیف شدن پاها و جوراب‌ها شود.

بهترین چرم طبیعی برای کفش کدام است؟

برای پاسخ به این سوال میتوان گفت از میان انواع مختلف چرم طبیعی چرم‌هایی هستند که میتواند بهترین گزینه برای ساخت کفش باشد. حال پس از آن که در خصوص ویژگی‌های بهترین چرم طبیعی برای کفش صحبت کردیم میخواهیم در این بخش به معرفی چند نمونه از چرم‌های مناسب در این زمینه بپردازیم:

معرفی بهترین چرم طبیعی برای کفش

چرم ورنی

چرم ورنی را میتوان نوع خاصی از چرم معرفی نمود که به صورت طبیعی و مصنوعی قابل استفاده میباشد. از طرفی یک لایه نازک لعاب محافظتی بر روی آن قرار گرفته که میتوان گفت ظاهر براق چرم ورنی را به دلیل وجود همین لعاب بر روی آن دانست. از طرفی چرم طبیعی ورنی بیشترین کاربرد را در دوخت کفش‌های رسمی زنانه و مردانه دارد. گفتنی است در مجالس و مهمانی‌ها، کفش‌ ورنی بهترین گزینه است، در حالی که برای محیط‌های کاری پوشیدن آن توصیه نمیشود.

چرم اشبالت

همانطور که میدانید چرم اشبالت از پوست حیواناتی همچون گاو و شتر به دست می‌آید و از نظر ظاهری دارای سطح مخملی و پرزداری است. از کاربردهای چرم اشبالت میتوان به دوخت انواع کفش‌ها اشاره کرد. این نوع چرم طبیعی از نظر دوام و ماندگاری در مقایسه با چرم نبوک و جیر در بالاترین سطح قرار دارد. از طرف دیگر نگهداری از کفش‌هایی که از چرم اشبالت ساخته میشوند بسیار آسان است. اما برای حفظ کیفیت آن میبایست به نکاتی همچون دور نگه داشتن از آب و رطوبت و قرار ندادن آن در کنار وسایل تیز و برنده و غیره توجه نمود.

چرم نبوک

مقاومت و استحکام بالای چرم نبوک موجب شده است تا از آن به عنوان بهترین چرم طبیعی برای کفش یاد شود. گفتنی است چرم نبوک از نظر ظاهری شباهت بسیاری به چرم جیر دارد اما باید خاطر نشان کرد این نوع چرم که ساخته شده از پوست حیواناتی همچون گاو و گوساله است از نظر دوام و ماندگاری در مقایسه با چرم جیر، چرم نبوک حرف اول را میزد. به گونه ای که برای دوخت کفشهای روزمره زنانه و مردانه بیشترین کاربرد را دارد.

چرم کرومی

چرم کرومی برای آن دسته از افرادی که علاقه مند به استفاده از کفش چرمی هستند و از طرفی نمیخواهند هزینه زیادی را پرداخت کنند ،میتوان به عنوان بهترین چرم طبیعی برای کفش در نظر گرفت. این نوع چرم از مقاومت بالایی برخوردار است، از این رو برای کفش‌های ساخته شده از چرم کرومی بهترین گزینه است. از طرفی علاوه بر کفش در زمینه تهیه لوازم و پوشاک صنعتی نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

چرم جیر

همانطور که گفته شد، چرم جیر از نظر ظاهری شباهت بسیاری با چرم نبوک دارد. گفتنی است برای تهیه چرم جیر از بخش زیرین پوست حیواناتی مانند بز و گوساله استفاده میشود. اگر چرم جیر را از نزدیک دیده باشید میتوانید متوجه حالت مخملی شکل آن شوید. مقرون به صرفه بودن، ماندگاری بالا و وزن کم از دیگر ویژگی‌های چرم جیر به شمار می‌آید. این روزها به دلیل شکل ظاهری و قابلیت‌هایی که دارد چرم جیر بیشترین کاربرد را در تولید کفش‌های مد روز دارد.

نتیجه گیری

به طور کلی با آگاهی از ویژگی‌های بهترین چرم طبیعی برای کفش میتوان از میان چرم‌های مختلف بهترین چرم طبیعی را برای ساخت کفش انتخاب کرد. ما در این مقاله سعی کردیم با بررسی ویژگی‌ها و معرفی چند نمونه از بهترین چرم طبیعی برای کفش به شما در این امر یاری کنیم.

 

 

 

 

اشتراک گذاری در :

مقالات مرتبط

تفاوت چرم کیفی و کفشی در چیست؟

سالهاست که چرم طبیعی به عنوان یک ماده ارزشمند با ویژگی های خاص شناخته میشود. حضور انواع مدلهای شیک و به روز کیف و کفش های چرمی در بازار نشان از آن است که چرم طبیعی هرگز از مد نمی افتد و چه بسا روز به روز به طرفداران آن افزوده میشود. اما در این میان یکی از اساسی ترین سوالاتی که اغلب علاقه مندان به چرم طبیعی با آن روبه رو هستند این است که “تفاوت چرم کیفی و کفشی در چیست؟” برای پاسخ به این سوال نیاز است تا علاوه بر آن که نسبت به چرم کیفی و چرم کفشی شناخت کاملی داشته باشید، تفاوت های این دو چرم را بدانید.

مطالعه بیشتر
ویژگی های هورس چرم

چرم هورس چیست؟

از میان انواع مختلف چرم طبیعی، لقب پرطرفدارترین و محبوب ترین چرم به چرم هورس تعلق دارد. سطحی نرم، پرزدار و مخملی شکل هورس چرم نشان از آن است که این نوع چرم طبیعی با روش پرداخت خاصی تولید میشود. از سوی دیگر اگر پردازش هورس به درستی انجام گیرد این چرم را میتوان به شیوه های مختلفی رنگ آمیزی نمود و طرح ها و الگوهای ویژه و خاصی را بر روی آن نقش بست.با این حال میتوان چرم طبیعی هورس را به عنوان یکی از باارزش ترین انواع چرم طبیعی معرفی نمود.

مطالعه بیشتر
چگونه کفش چرم تبریز را تشخیص دهیم؟

کفش چرم تبریز

کفش چرم تبریز تلفیقی از سبک مدرن و کفش اصیل است به طوری که می توان زیبایی ظاهری و کیفیت بالای آن را عامل اصلی شهرت این محصول چرمی در شهر تبریز دانست. تبریز، پایتخت چرم و کفش ایران، به عنوان بهترین و معروف‌ترین مرکز تولید انواع کفش های‌ چرم اصل زنانه و مردانه شناخته می شود. از طرفی آمارها نشان می دهد که حدود 80 درصد از چرم های دست دوز و محصولات آن در این شهر تولید و به بازار عرضه می شوند. به همین دلیل است که تبریز توانسته بیشترین سهم را در بازار کفش چرم از آن خود کند.

مطالعه بیشتر
عمر چرم طبیعی چند سال است؟

طول عمر چرم طبیعی

زیبایی خیره کننده چرم طبیعی نشان از آن است که این ماده شیک و لوکس در صنعت مد به جایگاه ویژه‌ای دست یافته است به طوری که از آن به عنوان یک متریال پرطرفدار یاد میشود . در کنار زیبایی، گران قیمت بودن آن نسبت به سایر متریال‌ها موجب شده تا به یک ماده لوکس و باارزش تبدیل گردد. اما مهمترین و در عین حال پرتکرارترین سوالی که بسیاری از علاقه مندان به چرم طبیعی با وجود گران قیمت بودن چرم با آن روبه رو هستند این است که طول عمر چرم طبیعی چند سال است؟

مطالعه بیشتر

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
فروشگاه
0 علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من

خرید بهترین و باکیفیت ترین
چرم های طبیعی