تفاوت چرم فلوتر و شبرو

مهمترین تفاوت چرم فلوتر و شبرو در چیست؟
بی شک زیبایی و کیفیت بالای چرم طبیعی است که بسیاری را به سمت خرید محصولات چرمی سوق می دهد. این در حالی است که حضور انواع بیشماری از چرم طبیعی با ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد شرایطی را فراهم می کند تا بتوان از آنها در زمینه‌های مختلفی استفاده نمود. اما عنوان پرکاربردترین انواع چرم طبیعی به چرم فلوتر و چرم شبرو تعلق دارد که در تولید محصولات مختلف چرمی مورد استفاده قرار می گیرد.

آنچه در این مقاله می خوانید :

شباهت‌های بسیار زیاد در چرم فلوتر و چرم شبرو موجب شده است تا گاهی اوقات تشخیص آنها از یکدیگر آسان نباشد. به طوری که یکی از سوالات پرتکرار افراد علاقه مند به چرم طبیعی این است که “تفاوت چرم فلوتر و شبرو در چیست؟”برای رسیدن به پاسخ این سوال نیاز به بررسی دقیق ویژگی‌های هر یک دارید تا بتوانید به وجود تفاوت چرم فلوتر و شبرو پی ببرید. بنابراین اگر شما جزء علاقه مندان به خرید چرم طبیعی و محصولات آن هستید، پیشنهاد می کنیم به هیچ وجه این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله قصد داریم تا هر یک را به صورت مختصر معرفی کنیم و به بررسی تفاوت چرم فلوتر و شبرو بپردازیم.

چرم فلوتر چیست؟

پیش از آن که به تفاوت چرم فلوتر و شبرو اشاره کنیم، می خواهیم معرفی کوتاه از چرم فلوتر داشته باشیم. گفتنی است یکی از انواع چرم طبیعی که از پوست گاو یا بز به دست می‌آید، چرم فلوتر نام دارد. چرم فلوتر که به چرم شرانک نیز شناخته می شود از نظر کیفیت و نرمی در سطح بالایی قرار دارد که دلیل آن را می توان استفاده از محلول شیمیانی در مراحل تولید چرم فلوتر بیان کرد. این در حالی است که پس از دباغی، این نوع چرم طبیعی حدود یک شبانه روز درون محلول شیمیایی مخصوصی قرار می گیرد و سپس به کیفیت و لطافت قابل قبولی دست پیدا می کند. اگر چرم فلوتر را از نزدیک دیده باشید متوجه سطح صاف و برجستگی‌های ملایم بر روی آن که به سنگ ریزه‌هایی شباهت دارد، خواهید شد.
از ویژگی‌های چرم فلوتر می توان به انعطاف پذیری بالا، مقاوم در برابر خراش و ساییدگی ، بافت یکدست، ضخامت مناسب و درخشندگی چشمگیر آن اشاره نمود. گفتنی است چرم فلوتر همانند انواع دیگر چرم طبیعی از تنوع رنگی بالایی برخوردار بوده و در زمینه‌های بسیاری کاربرد دارد. به طوری که چرم فلوتر مشکی و قهوه‌ای از پرکاربردترین رنگ‌ها در تولید محصولات چرمی همچون کیف اداری، کیف مجلسی زنانه ، نیم بوت و چکمه زنانه به شمار می‌آید. از طرف دیگر چرم فلوتر مشکی به عنوان محبوب ترین چرم کیفی نیزدر بازار چرم شناخته می شود.

چرم فلوتر چیست؟

چرم شبرو( الگانت) چه ویژگی‌هایی دارد؟

اگر بخواهیم لوکس‌ترین چرم طبیعی تبریز را به شما معرفی کنیم، بی شک چرم شبرو یا الگانت است. چرم شبرو از بالاترین لایه پوست حیواناتی نظیر گاو و بز تولید می شود که به منظور افزایش کیفیت، لطافت، انعطاف و براقیت در مرحله تولید آن پس از دباغی عملیات‌هایی بر روی آن انجام می شود. در خصوص رنگ آمیزی این نوع چرم طبیعی می توان گفت از طریق دستگاه رنگ پاشی می توان به راحتی چرم شبرو را رنگ آمیزی کرد. چرم شبرو از سطحی صاف و یکدست برخوردار است و هیچ گونه برآمدگی بر روی سطح آن مشاهده نمی شود. این در حالی است که یک طرف چرم الگانت صاف و طرف دیگر آن از پرزهایی برخوردار است. کیفیت و دوام بالا، مقاومت و استحکام بالا و جلوه‌ای اصیل و طبیعی از ویژگی‌های مطرح این نوع چرم طبیعی تبریز محسوب می شود. لازم به ذکر است در تولید کیف پول زنانه و دخترانه و هم چنین نیم بوت‌های چرم مجلسی کاربرد بسیاری دارد. درست است که چرم شبرو با فلوتر شباهت‌های بسیاری دارند اما ویژگی‌های منحصر به فرد هر یک باعث ایجاد تفاوت میان چرم فلوتر و شبرو شده است.

مهمترین تفاوت چرم فلوتر و شبرو در چیست؟

پس از آن که به بررسی ویژگی‌های چرم فلوتر و چرم شبرو پرداختیم می توانیم راحت‌تر به این سوال پاسخ دهیم که تفاوت چرم فلوتر و شبرو در چیست؟ از این رو در ادامه این بخش می خواهیم به مهمترین تفاوت چرم فلوتر و شبرو را اشاره کنیم.

مقاومت و استحکام چرم‌ها

از نظر مقاومت و استحکام چرم فلوتر به نسبت چرم الگانت از استحکام و مقاومت بالاتری برخوردار است. گفته می شود دلیل مقاومت بالای چرم فلوتر دقت عمل در مراحل تولید و دباغی آن در بالاترین سطح کیفیت است. از این رو محصولاتی که از این نوع چرم تولید می شوند، طول عمر و ماندگاری بیشتری در مقایسه با چرم الگانت دارند .

بافت چرم‌ها

تفاوت در بافت این دو نوع چرم طبیعی را می توان از مهمترین تفاوت چرم فلوتر و شبرو بیان کرد. این در حالی است که بر روی سطح ظاهری چرم فلوتر دانه‌های درشت و برجستگی‌هایی مشاهده می شود. اما چرم شبرو در مقایسه با چرم فلوتر سطح صاف و یکدست تری دارد و هیچ گونه برآمدگی مشابه سنگ ریزه بر روی آن وجود ندارد.

قیمت چرم‌ها

همانطور که در بخش قبلی به آن اشاره شد، چرم شبرو یا الگانت به دلیل ظاهری شیک و قیمت بالا جزء لوکس‌ترین چرم‌های طبیعی به شمار می‌آید. در حالی که می توانید چرم فلوتر را به نسبت چرم شبرو در فروشگاه اینترنتی چرم طبیعی را با قیمت پایین‌تری تهیه کنید.

مهمترین تفاوت چرم فلوتر و شبرو در چیست؟

جذابیت ظاهری چرم‌ها

مهمترین تفاوت چرم فلوتر و شبرو در جذابیت ظاهری آنها است. به طوری که چرم شبرو ظاهری درخشان‌تر و جذاب‌تر از چرم فلوتر دارد که دلیل آن را می توان نداشتن برجستگی‌هایی بر روی سطح آن بیان کرد. به طور کلی جذابیت ظاهری، خاص و لوکس بودن چرم الگانت را می توان از دلایل قیمت بالای این نوع چرم گاوی دانست.

نتیجه گیری

به طور کلی شباهت‌های بسیاری زیادی که میان چرم فلوتر و چرم شبرو وجود دارد موجب شده است تا به هنگام خرید چرم طبیعی تبریز نتوان به راحتی آنها را از یکدیگر تشخیص داد. گفتنی است زمانی میتوانید به هنگام خرید محصولات چرمی تولید شده از چرم‌های فلوتر و شبرو نظیر کیف و کفش چرمی بهترین را انتخاب کنید، که شناخت کافی از تفاوت چرم فلوتر و شبرو داشته باشید. در این مقاله سعی کردیم پس از بررسی ویژگی‌های هر یک به این سوال پاسخ دهیم که” تفاوت چرم فلوتر و شبرو در چیست؟” امیدواریم برایتان مفید واقع شود.

اشتراک گذاری در :

مقالات مرتبط

تفاوت چرم کیفی و کفشی در چیست؟

سالهاست که چرم طبیعی به عنوان یک ماده ارزشمند با ویژگی های خاص شناخته میشود. حضور انواع مدلهای شیک و به روز کیف و کفش های چرمی در بازار نشان از آن است که چرم طبیعی هرگز از مد نمی افتد و چه بسا روز به روز به طرفداران آن افزوده میشود. اما در این میان یکی از اساسی ترین سوالاتی که اغلب علاقه مندان به چرم طبیعی با آن روبه رو هستند این است که “تفاوت چرم کیفی و کفشی در چیست؟” برای پاسخ به این سوال نیاز است تا علاوه بر آن که نسبت به چرم کیفی و چرم کفشی شناخت کاملی داشته باشید، تفاوت های این دو چرم را بدانید.

مطالعه بیشتر
ویژگی های هورس چرم

چرم هورس چیست؟

از میان انواع مختلف چرم طبیعی، لقب پرطرفدارترین و محبوب ترین چرم به چرم هورس تعلق دارد. سطحی نرم، پرزدار و مخملی شکل هورس چرم نشان از آن است که این نوع چرم طبیعی با روش پرداخت خاصی تولید میشود. از سوی دیگر اگر پردازش هورس به درستی انجام گیرد این چرم را میتوان به شیوه های مختلفی رنگ آمیزی نمود و طرح ها و الگوهای ویژه و خاصی را بر روی آن نقش بست.با این حال میتوان چرم طبیعی هورس را به عنوان یکی از باارزش ترین انواع چرم طبیعی معرفی نمود.

مطالعه بیشتر
چگونه کفش چرم تبریز را تشخیص دهیم؟

کفش چرم تبریز

کفش چرم تبریز تلفیقی از سبک مدرن و کفش اصیل است به طوری که می توان زیبایی ظاهری و کیفیت بالای آن را عامل اصلی شهرت این محصول چرمی در شهر تبریز دانست. تبریز، پایتخت چرم و کفش ایران، به عنوان بهترین و معروف‌ترین مرکز تولید انواع کفش های‌ چرم اصل زنانه و مردانه شناخته می شود. از طرفی آمارها نشان می دهد که حدود 80 درصد از چرم های دست دوز و محصولات آن در این شهر تولید و به بازار عرضه می شوند. به همین دلیل است که تبریز توانسته بیشترین سهم را در بازار کفش چرم از آن خود کند.

مطالعه بیشتر
عمر چرم طبیعی چند سال است؟

طول عمر چرم طبیعی

زیبایی خیره کننده چرم طبیعی نشان از آن است که این ماده شیک و لوکس در صنعت مد به جایگاه ویژه‌ای دست یافته است به طوری که از آن به عنوان یک متریال پرطرفدار یاد میشود . در کنار زیبایی، گران قیمت بودن آن نسبت به سایر متریال‌ها موجب شده تا به یک ماده لوکس و باارزش تبدیل گردد. اما مهمترین و در عین حال پرتکرارترین سوالی که بسیاری از علاقه مندان به چرم طبیعی با وجود گران قیمت بودن چرم با آن روبه رو هستند این است که طول عمر چرم طبیعی چند سال است؟

مطالعه بیشتر

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.

خرید بهترین و باکیفیت ترین
چرم های طبیعی