عوامل موثر بر قیمت چرم طبیعی

عوامل موثر بر قیمت چرم طبیعی
دوام، مقاومت و زیبایی بی نظیر و منحصر به فرد چرم طبیعی است که آن را از به یک ماده ارزشمند تبدیل کرده است. از آنجایی که چرم طبیعی از پوست حیوانات مختلفی به دست می‌آید، بنابراین میتوانید شاهد تنوع بسیار بالای چرم طبیعی در بازار چرم باشید. اما یکی از چالش‌های اصلی که بسیاری از خریداران چرم با آن رو به رو هستند، قیمت چرم طبیعی است. اگر به قصد خرید چرم طبیعی به بازار چرم سری بزنید، بی شک از تنوع قیمت چرم طبیعی شگفت زده خواهید شد.

آنچه در این مقاله می خوانید :

این در حالی است که تنوع قیمتی را میتوانید در چرم طبیعی تبریز به وضوح مشاهده کنید، به طوری که برخی از چرم ساده طبیعی به عنوان چرم ارزان و برخی دیگر از قیمت بسیار بالایی برخوردارند.
حضور عوامل موثر بر قیمت چرم طبیعی شرایطی را فراهم نموده است تا خریداران چرم بتوانند با وجود تنوع قیمت چرم طبیعی متری و طاقه‌ای، چرم طبیعی را بر اساس بودجه مورد نظر خود خریداری کنند. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی عوامل موثر بر قیمت چرم طبیعی بپردازیم.

عوامل موثر بر قیمت چرم طبیعی چیست؟

گفتنی است علاوه بر بازار چرم در فروشگاه اینترنتی چرم نیز میتوانید انواع چرم طبیعی را در بازه قیمتی متنوعی تهیه نمایید. به طور کلی عوامل مختلفی بر قیمت چرم طبیعی به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم تاثیر گذارند که شناخت این عوامل موجب میشود تا افرادی که قصد خرید چرم طبیعی را دارند بتوانند مناسب‌ترین محصول خود را شناسایی و خریداری کنند. از عوامل موثر بر قیمت چرم طبیعی تبریز میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

مهمترین عوامل بر قیمت چرم طبیعی

نوع پوست

نوع پوست را میتوان به عنوان یکی از مهمترین عوامل موثر بر قیمت چرم طبیعی معرفی نمود. گفتنی است کیفیت چرم رابطه مستقیمی با نوع حیواناتی که چرم از پوست آن تهیه شده، دارد. جالب است بدانید که چرم طبیعی گاوی به نسبت چرم گوسفندی از قیمت بالاتری برخوردار است که دلیل آن را میتوان الیاف قوی‌تر و ابعاد پوست بزرگتر گاو دانست.
از طرف دیگر نوع منطقه زیست حیوانات نیز میتواند نقش تاثیرگذاری بر قیمت چرم طبیعی ایفا کند. این در حالی است که کیفیت و ماندگاری چرم حیواناتی که در مناطق خوش آب و هوا پرورش یافته‌اند به مراتب از مناطقی همچون آمریکای جنوبی که آب و هوای گرم و خشکی دارد، بیشتر است. البته ناگفته نماند چرم‌های ساخته شده در ایران به ویژه چرم طبیعی تبریز از نظر کیفیت در سطح بالایی قرار دارند.

درجه بندی پوست

لازم به ذکر است به دلیل حفظ شکل طبیعی محصولات چرم دانه کامل، از باکیفیت‌ترین مواد اولیه به کار گرفته میشود. از این رو میتوان گفت قیمت تمام شده محصولات دانه کامل در مقایسه با سایر چرم‌ها بیشتر برآورد میشود.

کمیابی پوست

تهیه برخی از پوست حیوانات به منظور تولید چرم طبیعی به دلیل کمیاب بودن آنها کار سخت و دشواری است همین موضوع باعث میشود تا بر میزان قیمت چرم طبیعی اثرگذار باشد و استفاده از آنها مستلزم پرداخت هزینه بسیاری باشد.

نوع برش

جالب است بدانید قیمت چرم طبیعی متری از چرم‌هایی که به صورت طاقه‌ای یا کامل به فروش میرسد، کمتر است. بنابراین میتوان نوع برش را از دیگر عوامل موثر بر قیمت چرم طبیعی بیان کرد.لازم به ذکر است نوع برش علاوه بر قیمت بر میزان کیفیت چرم نیز موثر میباشد.

نوع دباغی

روش‌های متنوعی از دباغی چرم طبیعی در محل‌های مختلفی انجام میشود که میتواند بر کیفیت و قیمت چرم طبیعی تاثیرگذار باشد. به عنوان مثال برخی از تولیدکنندگان چرم طبیعی در ایران تمامی مراحل دباغی تا تولید نهایی چرم را عهده دار هستند، در حالی که در برخی موارد تنها دباغی چرم به صورت تخصصی انجام میگیرد.

حتما بخوانید :

چرم طبیعی تبریز

برند چرم

گفتنی است محل دباغی یا به اصطلاح برند چرم طبیعی از عوامل موثر بر قیمت چرم طبیعی به شمار می‌آید. به طوری که گفته میشود کشور ایتالیا توانسته عنوان گران قیمت‌ترین چرم طبیعی دباغی شده را از آن خود کند.

رنگ چرم

در خصوص رنگ چرم میتوان گفت از نظر تولیدکنندگان چرم طبیعی، قیمت چرم‌هایی که به صورت کامل رنگ میشوند نسبت به چرم‌های نیمه رنگ شده بسیار بالاتر است. زیرا تهیه پوست‌هایی که علاوه بر کیفیت و مرغوبیت بالا از قابلیت رنگ پذیری خوبی برخوردار باشد، کار سخت و زمانبری است. بنابراین رنگ در تعیین قیمت چرم طبیعی تبریز نقش موثری دارد که این موضوع را در تهیه چرم کیفی به خوبی قابل درک میباشد.  باید خاطر نشان کرد چرم‌هایی که با اسپری ماشینی رنگ میشوند در مقایسه با چرم‌های آنتیک دستی از قیمت پایین‌تری برخوردار است. جالب است بدانید رنگ سفید جزء سخت‌ترین رنگ‌ها برای چرم طبیعی به شمار می‌آید از این رو به عنوان گران قیمت‌ترین چرم شناخته میشود.

محل تولید چرم

برخی بر این باورند که کارخانه‌های بزرگ تولید چرم محصولات خود را به دلیل دستمزد کارکنان، مالیات و عوامل دیگر با قیمت تمام شده بالاتری در اختیار مشتریان خود قرار می دهند. در حالی که حقیقت چیز دیگری است. تولید انبوه محصولات در کارخانه‌های بزرگ شرایطی را فراهم می‌آورد تا در مقایسه با کارگاه‌های کوچک قیمت محصولات چرم تولیدی آنها کاهش یابد.

چرم ساده طبیعی

نوسانات ارز و دلار

یکی از عواملی که به صورت مستقیم بر روی قیمت چرم طبیعی تبریز نقش موثری دارد، قیمت ارز و دلار است. نوسانات ارز و دلار موجب میشود تا قیمت چرم دائما در حال تغییر باشد. هم چنین هزینه‌هایی همچون حمل و نقل، واردات، گمرک و مالیات را می توان از دیگر عواملی معرفی نمود که با توجه به قیمت روز ارز تعیین می شود.

جدول لیست قیمت چرم طبیعی

پس از بررسی عوامل موثر بر قیمت چرم ساده طبیعی می‌خواهیم در این بخش جدولی را تحت عنوان لیست قیمت چرم طبیعی در اختیارتان قرار دهیم.

چرم طبیعی گاوی بازه قیمت ( تومان) چرم طبیعی بزی بازه قیمت( تومان)
 چرم ناپا گاوی 488.750 تا 2.447.500 چرم ناپا بزی 208.250 تا 663.750
چرم شبرو گاوی 446.250 تا1.997.500 چرم کروکودیل بزی 191.250 تا652.500
چرم فلوتر گاوی 392.750 تا3.240.250 چرم رینو بزی 196.000 تا559.000
چرم کمربندی گاوی 1.027.000 تا 2.152.500 چرم لیزارد بزی 180.000 تا2.250.000
 چرم نبوک گاوی 918.750 تا 2.034.250 چرم فلوتر بزی 180.000 تا612.500
چرم ورنی و خشتی گاوی 735.000 تا 2.572.500 چرم روکو بزی 191.205 تا490.000
چرم ماکروروکو گاوی 616.250 تا2.295.000 چرم سراتو بزی 208.000 تا 481.000
چرم کروکودیل گاوی 425.000 تا2.303.750 چرم هرمس بزی 208.000 تا442.000
چرم لیزارد گاوی 450.000 تا1.968.750 چرم ماکروروکو بزی 208.000 تا351.000
چرم آستری گاوی 233.750 تا976.250 چرم آستری بزی 165.750 تا282.750

نتیجه گیری

به طور کلی تقاضا برای خرید چرم طبیعی تبریز به دلیل دارا بودن قابلیت‌ها و ویژگی‌های منحصر به فرد در مقایسه با سایر چرم‌ها بسیار بالا است. از طرف دیگر چرم طبیعی در کنار طرح و رنگ‌های متنوع با قیمت‌های متفاوتی به فروش می‌رسد. میتوان گفت دلیل تفاوت قیمت‌ها در چرم طبیعی حضور عوامل موثر بر قیمت چرم طبیعی است. از مهمترین عوامل میتوان به عواملی همچون نوع پوست، دباغی، برند، رنگ چرم و غیره اشاره نمود. در این مقاله سعی کردیم تا با بررسی عوامل موثر بر قیمت چرم طبیعی به شما در این امر یاری کنیم. امیدواریم برایتان مفید واقع شود.

 

 

 

 

اشتراک گذاری در :

مقالات مرتبط

تفاوت چرم کیفی و کفشی در چیست؟

سالهاست که چرم طبیعی به عنوان یک ماده ارزشمند با ویژگی های خاص شناخته میشود. حضور انواع مدلهای شیک و به روز کیف و کفش های چرمی در بازار نشان از آن است که چرم طبیعی هرگز از مد نمی افتد و چه بسا روز به روز به طرفداران آن افزوده میشود. اما در این میان یکی از اساسی ترین سوالاتی که اغلب علاقه مندان به چرم طبیعی با آن روبه رو هستند این است که “تفاوت چرم کیفی و کفشی در چیست؟” برای پاسخ به این سوال نیاز است تا علاوه بر آن که نسبت به چرم کیفی و چرم کفشی شناخت کاملی داشته باشید، تفاوت های این دو چرم را بدانید.

مطالعه بیشتر
ویژگی های هورس چرم

چرم هورس چیست؟

از میان انواع مختلف چرم طبیعی، لقب پرطرفدارترین و محبوب ترین چرم به چرم هورس تعلق دارد. سطحی نرم، پرزدار و مخملی شکل هورس چرم نشان از آن است که این نوع چرم طبیعی با روش پرداخت خاصی تولید میشود. از سوی دیگر اگر پردازش هورس به درستی انجام گیرد این چرم را میتوان به شیوه های مختلفی رنگ آمیزی نمود و طرح ها و الگوهای ویژه و خاصی را بر روی آن نقش بست.با این حال میتوان چرم طبیعی هورس را به عنوان یکی از باارزش ترین انواع چرم طبیعی معرفی نمود.

مطالعه بیشتر
چگونه کفش چرم تبریز را تشخیص دهیم؟

کفش چرم تبریز

کفش چرم تبریز تلفیقی از سبک مدرن و کفش اصیل است به طوری که می توان زیبایی ظاهری و کیفیت بالای آن را عامل اصلی شهرت این محصول چرمی در شهر تبریز دانست. تبریز، پایتخت چرم و کفش ایران، به عنوان بهترین و معروف‌ترین مرکز تولید انواع کفش های‌ چرم اصل زنانه و مردانه شناخته می شود. از طرفی آمارها نشان می دهد که حدود 80 درصد از چرم های دست دوز و محصولات آن در این شهر تولید و به بازار عرضه می شوند. به همین دلیل است که تبریز توانسته بیشترین سهم را در بازار کفش چرم از آن خود کند.

مطالعه بیشتر
عمر چرم طبیعی چند سال است؟

طول عمر چرم طبیعی

زیبایی خیره کننده چرم طبیعی نشان از آن است که این ماده شیک و لوکس در صنعت مد به جایگاه ویژه‌ای دست یافته است به طوری که از آن به عنوان یک متریال پرطرفدار یاد میشود . در کنار زیبایی، گران قیمت بودن آن نسبت به سایر متریال‌ها موجب شده تا به یک ماده لوکس و باارزش تبدیل گردد. اما مهمترین و در عین حال پرتکرارترین سوالی که بسیاری از علاقه مندان به چرم طبیعی با وجود گران قیمت بودن چرم با آن روبه رو هستند این است که طول عمر چرم طبیعی چند سال است؟

مطالعه بیشتر

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.

خرید بهترین و باکیفیت ترین
چرم های طبیعی