چرم طبیعی ساده

چرم طبیعی ساده و هر آنچه باید در مورد آن بدانید!
زیبایی و جذابیت ظاهری چرم طبیعی است که بسیاری را به چرم و محصولات آن علاقه مند میکند. درست است که از قدیم الایام چرم طبیعی محبوبیت بسیاری در بازار چرم داشته است اما امروزه میتوان حضور چرم طبیعی ساده و طرحدار در بازار چرم را نشان از بهره مندی از فناوری‌های پیشرفته و روز دنیا در مراحل تولید چرم طبیعی دانست. البته باید خاطر نشان کرد میان چرم ساده طبیعی با طرحدار تفاوت هایی وجود دارد.

آنچه در این مقاله می خوانید :

گفتنی است وجود تفاوت‌هایی در میان چرم طبیعی ساده و طرحدار شرایطی را برای تولید کنندگان فراهم میکند تا بتوانند با استفاده از آنها در ساخت محصولات چرمی، ظاهری متفاوت و در عین حال جذاب در رنگبندی‌های متنوع به انواع محصولات چرمی بخشند و نظر علاقه مندان به چرم طبیعی تبریز را به خود جلب نمایند. اگر قصد خرید چرم طبیعی ساده را دارید، برای آن که بیشتر با این نوع چرم طبیعی آشنا شوید، پیشنهاد میکنیم تا انتها همراه ما باشید. میخواهیم در این مقاله مطالبی را در خصوص چرم ساده طبیعی برایتان شرح دهیم.

چرم طبیعی چیست؟

پیش از آن که در مورد چرم طبیعی ساده صحبت کنیم خوب است که شما را کمی با چرم طبیعی آشنا کنیم. به طور کلی چرم طبیعی از دباغی پوست حیوانات مختلفی به دست می‌آید. این ویژگی‌های چرم طبیعی است که آن را در بازار چرم به پرطرفدارترین و پرکاربردترین چرم تبدیل کرده است. به طوری که در زمینه‌های مختلفی از جمله تولید محصولات چرمی مانند کیف، کفش، پوشاک، کمربند و غیره کاربرد بسیاری دارد. مقاومت زیاد، انعطاف پذیری، تنوع، قابلیت تنفس، هماهنگی با تمامی استایل‌ها، عمر نامحدود، طبیعی بودن، ماندگاری بالا، مقرون به صرفه و بوی جذاب را میتوان از مزیت‌های چرم طبیعی به شمار آورد.

چرم طبیعی ساده چه نوع چرمی است؟

چرم طبیعی ساده همانطور که از نام آن پیداست، چرم هایی هستند که از صفحات ساده و بدون طرح برخوردارند. این در حالی است که برای تولید این نوع چرم طبیعی تبریز بایستی از پوست‌های خامی که دارای رخ کاملا صافی هستند، استفاده نمود. اگر در بازار چرم قدم زده باشید با انواع چرم‌ ساده طبیعی مانند چرم ناپا گاوی، چرم شبرو، چرم ورنی ساده و غیره مواجه میشوید که هر یک از ویژگی‌ها و قابلیت‌های منحصر به فردی برخوردار هستند و در ساخت محصولات چرمی بیشترین استفاده را دارند. از نظر قیمت چرم ساده طبیعی میتوان گفت برای خرید چرم ساده طبیعی به نسبت چرم‌های طبیعی طرحدار مستلزم پرداخت هزینه کمتری هستید.

پرکاربردترین انواع چرم طبیعی ساده

بر اساس آن چه در بخش قبلی گفته شد، چرم طبیعی ساده دارای انواعی است که در ادامه میخواهیم به بررسی پرکاربردترین انواع آن بپردازیم:

چرم ناپا

چرم ناپا به عنوان بهترین و با کیفیت‌ترین چرم کیفی شناخته میشود. این نوع چرم طبیعی ساده از سطحی نرم و صاف برخوردار است و در دسته‌ی چرم‌های ظریف به شمار می‌آید. روند تولید چرم ناپا بدون استفاده از هیچ گونه ماده شیمیایی کاملا طبیعی میباشد. از ویژگی‌های ظاهری این نوع چرم طبیعی میتوان به روکش تمام دانه با کیفیت عالی و پوسته‌های تمیز اشاره کرد. علاوه بر کیف در تولید محصولاتی همچون کفش، پوشاک، مبلمان و غیره بیشترین کارآیی را دارد.

پرکاربردترین انواع چرم طبیعی ساده

چرم شبرو

از پوست گاو و بز میتوان یکی از باکیفیت‌ترین چرم گاوی و بزی به نام چرم شبرو را تولید کرد. بافت محکم و مقاوم در این نوع چرم طبیعی موجب میشود تا بهترین گزینه برای خرید چرم طبیعی باشد. میتوان گفت چرم شبرو نیز به دلیل سطح صاف اما با الگوها و خطوطی مشخص بر روی آن در دسته‌ی چرم طبیعی ساده قرار گرفته است. این در حالی است که ظاهر زیبا و لوکس چرم شبرو آن را به محبوب‌ترین چرم ساده طبیعی در صنعت مد و طراحی تبدیل کرده است.

چرم ورنی

از دیگر چرم‌های طبیعی ساده میتوان به چرم ورنی اشاره کرد. با نگاهی ساده به سطح چرم ورنی متوجه یک لایه صاف و صیقلی، براق، بدون دانه و آینه‌ای مانند بر روی آن خواهید شد. گفتنی است برای تهیه‌ی آن از پوست حیواناتی مانند بز، گاو، گوساله استفاده میشود. هم چنین از نوعی لاک که حالت براق و شفافی دارد برای لعاب دادن سطح چرم ورنی به کار گرفته میشود. مقاومت بالا در برابر آب و لکه، ماندگاری بالا، سهولت در تمیز کردن، سبک وزن بودن و قیمت ارزان چرم ورنی از مهمترین ویژگی‌های چرم ساده ورنی به شمار می‌آید.

مهمترین تفاوت چرم طبیعی ساده با طرحدار

اگر بخواهیم در مورد مهمترین تفاوت چرم طبیعی ساده با طرحدار صحبت کنیم، میتوانیم بگوییم برای تولید چرم طبیعی ساده از پوست‌های خامی که رخ کاملا صافی دارد، به کار گرفته میشود اما از آن جایی که تشخیص رخ پوست‌های خام پیش از مرحله دباغی تقریبا غیر ممکن است و از طرفی خریداری پوست‌های خام به صورت تناژ تماماً نمیتوانند از رخ صافی برخوردار باشند، از این رو در فرآیند چرم سازی پس از عبور از مراحل پاکسازی موهای زائد از پوست خام و دباغی آن که رخ چرم نمایان شده که اصطلاحا به آن وتبلو نیز گفته میشود، بایستی مرحله سورت وتبلو را برای تولید چرم ساده طبیعی انجام داد.

باید خاطر نشان کرد در این مرحله، وتبلوهایی که دارای رخ صافی هستند با وتبلوهایی که دچار زدگی و ایراداتی هستند جدا خواهند شد. بنابراین میتوان مهمترین تفاوت چرم ساده طبیعی با طرحدار را در وتبلوهای به کار گرفته شده در تولید آنها دانست.

به طوری که برای ساخت چرم‌های ساده طبیعی همچون ناپا، شبرو، ورنی و غیره از وتبلوهایی دارای رخ صاف استفاده میشود. اما برای تولید چرم‌های طبیعی طرحدار مانند سراتو، فلوتر، کروکودیل و غیره از وتبلوهایی که رخ ناصافی دارند به کارگرفته میشود. به طور کلی مزیت صفحات طرحدار در این است که کلیه‌ی ایرادات طبیعی رخ چرم به طور کاملا برطرف میکند.

رنگ آمیزی چرم طبیعی ساده به چه شکل است؟

برای تولید چرم طبیعی ساده نیاز است تا مراحلی را پشت سر بگذارید اما عنوان طولانی‌ترین مراحل ساخت چرم به مرحله رنگرزی آن تعلق دارد. برای رنگ آمیزی چرم طبیعی ساده پس از آن که وتبلوهای دارای رخ صاف انتخاب شدند، برای انعطاف پذیری بیشتر به آن روغن اضافه میکنند. پس از آن وتبلوها را داخل ظروف مخصوص رنگرزی قرار میدهند و پس از گذشت 8 ساعت که کاملا رنگ به خورد پوست میرود، بر روی آن برش‌هایی ایجاد میکنند. هم چنین خشک شدن پوست‌ها در مجاورت هوا انجام میگیرد.

نتیجه گیری

به طور کلی چرم ساده طبیعی از پوست‌هایی که رخ کاملا صافی دارند به دست می‌آید و میتوان چرم‌هایی همچون چرم ناپا، شبرو، ورنی و غیره را به عنوان چرم طبیعی ساده نام برد که در زمینه‌های مختلفی به کار گرفته میشوند. تابناک چرم با ارائه انواع چرم ساده طبیعی در فروشگاه اینترنتی چرم خود شرایط را برای افرادی که قصد خرید آنلاین چرم را دارند، فراهم نموده است. در این مقاله سعی کردیم با ارائه مطالبی در خصوص چرم طبیعی ساده اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم.

 

 

اشتراک گذاری در :

مقالات مرتبط

تفاوت چرم کیفی و کفشی در چیست؟

سالهاست که چرم طبیعی به عنوان یک ماده ارزشمند با ویژگی های خاص شناخته میشود. حضور انواع مدلهای شیک و به روز کیف و کفش های چرمی در بازار نشان از آن است که چرم طبیعی هرگز از مد نمی افتد و چه بسا روز به روز به طرفداران آن افزوده میشود. اما در این میان یکی از اساسی ترین سوالاتی که اغلب علاقه مندان به چرم طبیعی با آن روبه رو هستند این است که “تفاوت چرم کیفی و کفشی در چیست؟” برای پاسخ به این سوال نیاز است تا علاوه بر آن که نسبت به چرم کیفی و چرم کفشی شناخت کاملی داشته باشید، تفاوت های این دو چرم را بدانید.

مطالعه بیشتر
ویژگی های هورس چرم

چرم هورس چیست؟

از میان انواع مختلف چرم طبیعی، لقب پرطرفدارترین و محبوب ترین چرم به چرم هورس تعلق دارد. سطحی نرم، پرزدار و مخملی شکل هورس چرم نشان از آن است که این نوع چرم طبیعی با روش پرداخت خاصی تولید میشود. از سوی دیگر اگر پردازش هورس به درستی انجام گیرد این چرم را میتوان به شیوه های مختلفی رنگ آمیزی نمود و طرح ها و الگوهای ویژه و خاصی را بر روی آن نقش بست.با این حال میتوان چرم طبیعی هورس را به عنوان یکی از باارزش ترین انواع چرم طبیعی معرفی نمود.

مطالعه بیشتر
چگونه کفش چرم تبریز را تشخیص دهیم؟

کفش چرم تبریز

کفش چرم تبریز تلفیقی از سبک مدرن و کفش اصیل است به طوری که می توان زیبایی ظاهری و کیفیت بالای آن را عامل اصلی شهرت این محصول چرمی در شهر تبریز دانست. تبریز، پایتخت چرم و کفش ایران، به عنوان بهترین و معروف‌ترین مرکز تولید انواع کفش های‌ چرم اصل زنانه و مردانه شناخته می شود. از طرفی آمارها نشان می دهد که حدود 80 درصد از چرم های دست دوز و محصولات آن در این شهر تولید و به بازار عرضه می شوند. به همین دلیل است که تبریز توانسته بیشترین سهم را در بازار کفش چرم از آن خود کند.

مطالعه بیشتر
عمر چرم طبیعی چند سال است؟

طول عمر چرم طبیعی

زیبایی خیره کننده چرم طبیعی نشان از آن است که این ماده شیک و لوکس در صنعت مد به جایگاه ویژه‌ای دست یافته است به طوری که از آن به عنوان یک متریال پرطرفدار یاد میشود . در کنار زیبایی، گران قیمت بودن آن نسبت به سایر متریال‌ها موجب شده تا به یک ماده لوکس و باارزش تبدیل گردد. اما مهمترین و در عین حال پرتکرارترین سوالی که بسیاری از علاقه مندان به چرم طبیعی با وجود گران قیمت بودن چرم با آن روبه رو هستند این است که طول عمر چرم طبیعی چند سال است؟

مطالعه بیشتر

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
فروشگاه
0 علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من

خرید بهترین و باکیفیت ترین
چرم های طبیعی