چرم طبیعی تبریز

هر آنچه نیاز است درباره چرم طبیعی تبریز بدانید!
از دیرباز تا به امروز تبریز به عنوان یکی از قطب‌های اصلی تولید چرم طبیعی شناخته میشود. این در حالی است که آوازه چرم طبیعی تبریز نه تنها در ایران بلکه در دنیا نیز پیچیده است به طوری که بسیاری از تجار خارجی چرم طبیعی تبریز را به عنوان باکیفیت‌ترین و مرغوب‌ترین چرم در ایران میشناسند. از طرف دیگر استان آذربایجان شرقی با توجه به دارا بودن منابع طبیعی لازم و برخورداری از دانش فنی و تخصص توانسته مراکز اصلی تولید چرم در ایران و جهان را درون خود جای دهد.

آنچه در این مقاله می خوانید :

جالب است بدانید نخستین کارخانه چرم که فرآیندهای تولید از دباغی تا پرداخت را به صورت کاملا حرفه‌ای در آن انجام شده است، در سال 1308 در شهر تبریز تاسیس شد و پس از آن در شهرهایی همچون اصفهان، تهران و همدان دیگر کارخانه‌های تولید چرم راه اندازی شده‌اند. اگر جزء علاقه مند به صنعت چرم هستید و میخواهید اطلاعات بیشتری در خصوص چرم طبیعی تبریز به دست آورید. پیشنهاد میکنیم تا انتها همراه ما باشید. در این مقاله قصد داریم تا مطالبی را در خصوص چرم طبیعی باکیفیت تبریز برایتان شرح دهیم.

معرفی چرم طبیعی تبریز

بی شک چرم تبریز به دلیل به کارگیری از مواد اولیه مرغوب چرم سازی در تولید، از قابلیت‌ها و ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار است و توانسته در صنعت چرم جایگاه ویژه ای به دست آورد. باید خاطر نشان کرد چرم‌های طبیعی تولید شده در تبریز از پوست حیوانات مختلفی ساخته میشوند و همین مسئله موجب شده تا تنوع بسیاری از انواع چرم طبیعی در بازار چرم به چشم خورد. میتوان گفت از میان انواع چرم طبیعی تبریز، چرم گاوی به دلیل ماندگاری و دوام بالا نسبت به سایر چرم‌های طبیعی رتبه اول را در تولید داشته و بیشترین میزان کاربرد متعلق به این نوع چرم طبیعی میباشد. در حالی که تبریز به عنوان یکی از مهمترین تولید کنندگان و صادرکنندگان چرم طبیعی در دنیا شناخته میشود.

مهمترین ویژگی‌های چرم طبیعی تبریز

محبوبیت چرم تبریز بر کسی پوشیده نیست. به طوری که تولیدکنندگان بسیاری در تبریز در تلاش اند تا بتوانند بهترین و مرغوب‌ترین چرم طبیعی را تولید و به بازار‌های داخلی و خارجی عرضه کنند. گفتنی است دلیل محبوبیت چرم طبیعی تبریز را میتوان ویژگی‌ها و قابلیت‌های خاص و فوق العاده آن دانست. اگر بخواهیم در مورد مهمترین ویژگی‌های چرم طبیعی تولید شده در تبریز صحبت کنیم میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم که عبارتند از :

حتما بخوانید :

چرم طبیعی

مقاومت و دوام بالا

بهره مندی از مواد اولیه باکیفیت و اجرای فرآیندهای تولیدی به صورت حرفه‌ای موجب شده تا چرم طبیعی تبریز در برابر آسیب‌هایی همچون خراش و غیره مقاومت و دوام بالایی از خود نشان دهد.

کیفیت بالا

از دلایل محبوبیت چرم طبیعی تبریز را میتوان کیفیت بالای آن نسبت به سایر چرم‌ها بیان کرد. به عبارت دیگر کیفیت بالا چرم تبریز نشات گرفته از مرغوبیت بسیار بالای مواد اولیه و پیاده سازی تمامی استانداردهای تولید بالا و مورد نیاز میباشد.

مهمترین ویژگی‌های چرم طبیعی تبریز

تنوع در محصولات ساخته شده

با خرید چرم خام طبیعی در تبریز میتوان از آن در ساخت محصولات متنوعی همچون کیف، کفش، انواع لباس و اکسسوری‌های مختلف با کیفیت عالی استفاده نمود.

خاص و منحصر به فرد

وجود طرح و نقش‌های متنوع و در عین حال منحصر به فرد در بازار موجب شده تولیدکنندگان بسیاری خرید چرم طبیعی تبریز را به چرم‌های طبیعی سایر مناطق ترجیح دهند.

متناسب با مد

میتوان گفت تمامی محصولاتی که از چرم طبیعی تبریز ساخته میشوند، قابلیت هماهنگی با آخرین مد را دارند. به گونه‌ای که میتوان هر آنچه در صنعت مد به تازگی وارد میشود را با محصولات چرمی تبریز هماهنگ نمود.

دوستدار محیط زیست

در اغلب کارنجات تولید چرم در تبریز در فرآیند تولید چرم طبیعی از روش‌هایی که مطابق با محیط زیست میباشند، به کار گرفته میشود.

مراحل تولید چرم طبیعی در تبریز

همانطور که میدانید برای تولید چرم طبیعی تبریز از پوست حیوانات مختلفی بهره میگیرند به طوری که برای چرم طبیعی کیفی، پوست حیواناتی همچون گاو، بز مورد استفاده قرار میگیرد. از این رو ساخت انواع چرم طبیعی در تبریز مستلزم پشت سر گذاشتن مراحلی است که میتوان آن را در شش مرحله خلاصه نمود که به ترتیب شامل مراحل زیر است:
• مرحله اول: آماده سازی پوست
در ابتدا پوست را به منظور آماده سازی آن برای انجام فرآیند تولید شستشو میدهند و اجازه میدهند تا آب آن از بین برود.
• مرحله دوم: حذف موهای زائد
با بهره مندی از دستگاه مخصوصی موهای زائد موجود بر روی پوست را از بین میبرند.
• مرحله سوم:فرآیند مرحله نهایی
در این مرحله بر روی زیباتر شدن پوست و کاهش ضخامت بدون تضعیف آن اقداماتی انجام میگیرد.
• مرحله چهارم: دباغی چرم
تبدیل پوست به چرم خام در مرحله دباغی چرم اتفاق می‌افتد. در این مرحله است که چرم در برابر پوسیدگی، آسیب‌هایی همچون خراش مقاوم میشود. به پوست حاصل از دباغی، وت بلو گفته میشود.
• مرحله پنجم:رنگرزی
طولانی‌ترین مراحل تولید چرم طبیعی تبریز، مرحله رنگرزی است. در این مرحله است که چرم‌ها را درون ظرف‌های مخصوص رنگرزی قرار میدهند و پس از 8 ساعت پوست رنگ مورد نظر را خواهد گرفت.
مرحله ششم: پرداخت
زیباسازی ظاهری، انعطاف پذیری و اطمینان از نرمی چرم تولید در مرحله پرداخت که آخرین مرحله تولید چرم در کارخانجات است، انجام میشود.
گفتنی است کارخانه تولید چرم بسیاری در تبریز مشغول به فعالیت هستند که در تلاشند تا بتوانند مرغوب ‌ترین انواع چرم طبیعی را تولید و به بازارعرضه کنند.به طوری که در تمامی آنها مراحل تولید چرم زیر نظر متخصصان مجرب انجام میشود.

مراحل تولید چرم طبیعی تبریز

بهترین مراکز فروش چرم طبیعی در تبریز

پیش از آن که بخواهیم بهترین مراکز فروش چرم طبیعی در تبریز را به شما معرفی کنیم. نیاز است تا معرفی کوتاهی درخصوص چرمشهر تبریز داشته باشیم. میتوان گفت شهرک صنعتی چرمشهر تبریز به عنوان قطب تولید چرم در کشور شناخته شده که از ظرفیت تولید سالانه 50 میلیون فوت مربع برخوردار است. حضورمتخصصان و نیروهای واحدهای این شهرک است که موجب شده تا بسیاری به دنبال خرید چرم از چرمشهر تبریز باشند. تمامی کارخانجات تولیدی فعال در این شهرک صنعتی در سه حوزه تولیدی چرم گوسفندی و بزی ، چرم گاوی و گاومیش و در نهایت چرم اشبالت تقسیم بندی میشوند.

تابناک چرم،موفق‌ترین مرکز فروش چرم خام طبیعی تبریز

از دیگر مراکز فروش چرم خام در تبریز که در لیست بهترین‌ها قرار گرفته است، میتوان به تابناک چرم اشاره نمود که از سال 1390 با تولید باکیفیت‌ترین انواع چرم طبیعی توانست در فروش عمده چرم طبیعی موفق عمل کند. پس از آن با هدف گسترش فعالیت خود و هم چنین فروش خرده در فضای مجازی ، در سال 1400 فروشگاه اینترنتی چرم خود را راه اندازی کرد. به طوری که در این فروشگاه چرم خام آنلاین انواع چرم طبیعی همچون چرم گاوی و بزی را در طرح‌ها و رنگبندی‌های مختلف با کیفیت عالی ارائه میشود. گفتنی است تابناک چرم، خرید آنلاین چرم را برای مشتریان سراسر کشور از طریق فروشگاه اینترنتی چرم امکان پذیر کرده است.
لازم به ذکر است در کنار تابناک چرم، چرم سازی صدرا، شهریار چرم، شرکت چرم خاوران و شرکت چرم علی بیگی از بهترین مراکز فروش چرم طبیعی تبریز به شمار می‌آیند.

نتیجه گیری

به طور کلی چرم طبیعی تبریز در صنعت چرم به قابلیت‌های منحصر به فرد آن شهرت دارد. از این رو توانسته در ایران و حتی در دنیا مورد توجه بسیاری از تجار ایرانی و خارجی قرار گیرد. حضور بسیاری از تولیدکنندگان چرم طبیعی در تبریز نشان دهنده این موضوع است که تولید چرم خام طبیعی که از کیفیت و مرغوبیت بالایی داشته باشد از اهمیت بسیاری برخوردار است. ما در این مقاله سعی کردیم با بررسی چرم طبیعی تبریز و معرفی بهترین مراکز فروش چرم خام در تبریز اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم.

 

 

اشتراک گذاری در :

مقالات مرتبط

تفاوت چرم کیفی و کفشی در چیست؟

سالهاست که چرم طبیعی به عنوان یک ماده ارزشمند با ویژگی های خاص شناخته میشود. حضور انواع مدلهای شیک و به روز کیف و کفش های چرمی در بازار نشان از آن است که چرم طبیعی هرگز از مد نمی افتد و چه بسا روز به روز به طرفداران آن افزوده میشود. اما در این میان یکی از اساسی ترین سوالاتی که اغلب علاقه مندان به چرم طبیعی با آن روبه رو هستند این است که “تفاوت چرم کیفی و کفشی در چیست؟” برای پاسخ به این سوال نیاز است تا علاوه بر آن که نسبت به چرم کیفی و چرم کفشی شناخت کاملی داشته باشید، تفاوت های این دو چرم را بدانید.

مطالعه بیشتر
ویژگی های هورس چرم

چرم هورس چیست؟

از میان انواع مختلف چرم طبیعی، لقب پرطرفدارترین و محبوب ترین چرم به چرم هورس تعلق دارد. سطحی نرم، پرزدار و مخملی شکل هورس چرم نشان از آن است که این نوع چرم طبیعی با روش پرداخت خاصی تولید میشود. از سوی دیگر اگر پردازش هورس به درستی انجام گیرد این چرم را میتوان به شیوه های مختلفی رنگ آمیزی نمود و طرح ها و الگوهای ویژه و خاصی را بر روی آن نقش بست.با این حال میتوان چرم طبیعی هورس را به عنوان یکی از باارزش ترین انواع چرم طبیعی معرفی نمود.

مطالعه بیشتر
چگونه کفش چرم تبریز را تشخیص دهیم؟

کفش چرم تبریز

کفش چرم تبریز تلفیقی از سبک مدرن و کفش اصیل است به طوری که می توان زیبایی ظاهری و کیفیت بالای آن را عامل اصلی شهرت این محصول چرمی در شهر تبریز دانست. تبریز، پایتخت چرم و کفش ایران، به عنوان بهترین و معروف‌ترین مرکز تولید انواع کفش های‌ چرم اصل زنانه و مردانه شناخته می شود. از طرفی آمارها نشان می دهد که حدود 80 درصد از چرم های دست دوز و محصولات آن در این شهر تولید و به بازار عرضه می شوند. به همین دلیل است که تبریز توانسته بیشترین سهم را در بازار کفش چرم از آن خود کند.

مطالعه بیشتر
عمر چرم طبیعی چند سال است؟

طول عمر چرم طبیعی

زیبایی خیره کننده چرم طبیعی نشان از آن است که این ماده شیک و لوکس در صنعت مد به جایگاه ویژه‌ای دست یافته است به طوری که از آن به عنوان یک متریال پرطرفدار یاد میشود . در کنار زیبایی، گران قیمت بودن آن نسبت به سایر متریال‌ها موجب شده تا به یک ماده لوکس و باارزش تبدیل گردد. اما مهمترین و در عین حال پرتکرارترین سوالی که بسیاری از علاقه مندان به چرم طبیعی با وجود گران قیمت بودن چرم با آن روبه رو هستند این است که طول عمر چرم طبیعی چند سال است؟

مطالعه بیشتر

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.

خرید بهترین و باکیفیت ترین
چرم های طبیعی