رنگ چرم از کجا بخریم؟

زیبایی چرم در رنگ آن خلاصه می شود شاید آنچه باعث محبوبیت بسیار زیاد چرم شده، مسئله رنگ و زیبایی ظاهری آن باشد. با توجه به این که چرم طبیعی در طیف های مختلف رنگی به کار گرفته می شود اما قابلیت رنگ آمیزی این ماده باارزش امکان شخصی سازی را برای تولید کنندگان و علاقه مندان به چرم فراهم نموده است تا محصولات چرمی را بتوانند به رنگ های خاصی آغشته کنند. علاوه بر اهمیت انتخاب رنگ چرم که نه تنها زیبایی و جذابیت محصولات چرمی دو چندان می کند، بر روی عملکرد و مقاومت آنها تاثیر بسزایی نیز میگذارد.

آنچه در این مقاله می خوانید :

اما مهمترین سوالی که در این خصوص مطرح می شود این است که رنگ چرم از کجا بخریم؟گزینه های مختلفی برای پاسخ به این سوال وجود دارد اما پیش از آن، میخواهیم برای آن دسته از افرادی که قصد خرید چرم طبیعی دارند و میخواهند آن را شخصی سازی کنند مطالبی را در خصوص رنگ چرم و اساسی ترین نکاتی که قبل از خرید رنگ چرم بایستی بدانند را مورد بررسی قرار دهیم. از این رو پیشنهاد میکنیم تا انتها همراه ما باشید.

نگاهی کوتاه به رنگ مخصوص چرم و انواع آن

برای جذابیت و زیبایی هر چه بیشتر پوست دباغی شده حیوانات و هم چنین دادن شخصیت منحصر به فرد به آنها، رنگ های چرم بهترین گزینه هستند. با وجود تنوع بسیار بالای رنگ مخصوص چرم، رنگ هایی نظیر مشکی، قهوه ای، خاکستری، کرم، خاکستری و برنزی به عنوان محبوب ترین و بهترین رنگ چرم شناخته می شود. به طوری که برای رنگ نمودن لباس، صندلی، مبلمان، کفش و کیف چرمی کاربرد دارد. در خصوص انواع رنگ چرم می توان به رنگ چرم طبیعی و رنگ چرم مصنوعی اشاره نمود. گفتنی است برای رنگ کردن چرم طبیعی از میوه‌ها، مواد گیاهی و ادویه جات و هر آنچه در طبیعت وجود دارد، استفاده میشود. در حالی که رنگ جوهری یا آنیلین، رنگ بازیک یا کاتیونی، رنگ اسیدی، رنگ های مستقیم و قلیایی که هر یک از ویژگی هایی برخوردارند در دسته رنگ های چرم مصنوعی قرار گرفته اند.

نکات کلیدی پیش از خرید رنگ چرم که باید بدانید!

پیش از آن که به دنبال پاسخی برای سوال رنگ چرم از کجا بخریم؟ باشیم نیاز است در وهله اول نکاتی که به انتخاب بهترین رنگ چرم کمک میکند را مد نظر قرار دهید که عبارتند از :

نوع چرم

توجه داشته باشید چرم های طبیعی و مصنوعی در برابر رنگ ها واکنش های متفاوتی از خود نشان میدهند. به طوری که رنگ های مصنوعی بر پایه محصولات شیمیایی تولید میشود و رنگ های طبیعی مواد موجود در طبیعت را مورد استفاده قرار میدهند

شرایط محیطی

باید بدانید محیط بر روی انتخاب رنگ نقش موثری دارد. از این رو پیش از انتخاب خرید رنگ چرم به این نکته دقت کنید که محصول چرمی مورد نظر در چه شرایطی محیطی قرار است استفاده شود. به عنوان مثال برای محیط هایی که نور خورشید در آن زیاد است بهترین گزینه رنگ هایی است که در برابر نور مقاومت زیادی دارند.

نکات کلیدی پیش از خرید رنگ چرم که باید بدانید!

کاربرد محصول چرمی

علاوه بر شرایط محیطی، نوع کاربرد محصول چرمی نیز در انتخاب بهترین رنگ چرم تاثیر بسزایی دارد. این در حالی است که برای آن که مبلمان چرمی در برابر خراش و کثیفی مقاومت داشته باشند رنگ های تیره نظیر مشکی و یا قهوه ای تیره گزینه مناسبی هستند.

سلیقه شخصی

گفتنی است رنگ هایی همچون مشکی، خرمایی، قهوه ای، خاکستری جزء محبوب ترین رنگ ها برای چرم معرفی میشوند. به همین دلیل با توجه به این که این رنگ ها از نظر زیبایی متناسب با سلیقه شخصی بسیاری است، گزینه خوبی برای خرید می باشد.

روش رنگ آمیزی

روش رنگ آمیزی را میتوان به عنوان نکات دیگری از انتخاب و خرید رنگ چرم بیان نمود. گفتنی است برخی رنگ ها مختص رنگ آمیزی دستی است به طوری که برخی دیگر برای فرآیندهای صنعتی مناسب می باشند.

چگونه بهترین فروشگاه برای خرید رنگ چرم را انتخاب کنیم؟

در راستای سوالاتی همچون رنگ چرم از کجا بخریم؟ خوب است تا فاکتورهایی که در انتخاب بهترین فروشگاه رنگ چرم دخیل هستند را مورد بررسی قرار دهیم. این فاکتورها شامل:

کیفیت رنگ

فروشگاهی برای خرید رنگ چرم بهترین است که محصولات آن از نظر کیفیت و ماندگاری در سطح بالایی قرار داشته باشد.

قیمت

هیچ گاه کیفیت را فدای قیمت نکنید! از این رو فروشگاه هایی که انواع رنگ چرم را با قیمت پایینی ارائه میدهند به این معناست که محصولاتی با کیفیت پایینتری را به فروش می رساند. از این رو قیمت بهترین فروشگاه برای خرید رنگ چرم بایستی رقابتی باشد.

اصالت محصولات

اطمینان حاصل کنید که فروشگاه انتخابی شما رنگ هایی دارای اصالت و اورجینال را به مشتریان عرضه می کند.

حتما بخوانید :

انواع رنگ چرم

تنوع رنگ

فروشگاهی بهترین است که انواع رنگ چرم را در طیف گسترده ای به مشتریان خود ارائه دهد تا هر شخص متناسب با سلیقه شخصی خود بتواند رنگ دلخواه خود را انتخاب و خریداری کند.

امکان دسترسی به نمونه های رنگ

افراد زمانی میتوانند رنگ دقیقی را انتخاب نمایند که فروشگاه امکان دسترسی به نمونه های رنگ واقعی را برای آنها فراهم سازد.

نظرات مشتریان

با بررسی و جستجو نظرات مشتریان میتوانید متوجه شوید که رضایت از فروشگاه در چه سطحی است!

مشاوره و خدمات مشتری

فروشگاه هایی که برای انتخاب رنگ مناسب، خدمات و مشاوره هایی را به مشتریان خود ارائه می دهند، بهترین گزینه برای خرید رنگ چرم می باشند.

رنگ چرم از کجا بخریم؟

گزینه های مختلفی برای خرید رنگ چرم وجود دارد، اما اولین گزینه، مراجعه به یک فروشگاه صنایع دستی است. این نوع فروشگاه ها مجموعه‌ای از رنگ های چرم متنوعی است که استفاده از آنها جلوه و نمای منحصر به فرد به محصولات چرمی می بخشد. از سوی دیگر فروشگاه های اینترنتی بسیاری در حوزه انواع رنگ چرم فعالیت دارند که برخی بر اساس سلیقه مشتری، رنگ های سفارشی را عرضه می کنند. به همین دلیل بسیاری به دلیل تنوع و طیف وسیعی از رنگ ها در فروشگاه‌های اینترنتی رنگ چرم علاوه بر صرفه جویی در زمان و هزینه، خرید آنلاین رنگ چرم را ترجیح می دهند.

رنگ چرم از کجا بخریم؟

نگهداری و مراقبت از چرم پس از رنگ آمیزی

برای آن که چرم پس از رنگ آمیزی دوام و زیبایی خود را همچنان حفظ کند نیاز است تا از آن به خوبی نگهداری و مراقبت شود. در این بخش چندین توصیه که شما را در نگهداری و مراقبت از چرم پس از رنگ آمیزی یاری می کند را برایتان شرح میدهیم:

نگهداری در محیط های خنک و خشک

برای محافظت از چرم در برابر آسیب های ناشی از رطوبت و کپک زدن بایستی آن را در محیط خشک و خنک نگهداری کرد.

جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید

از آن جایی که نور خورشید در ایجاد خشکی، کم رنگ شدن و ترک خوردگی چرم نقش موثری دارد.از این رو از قرار دادن محصولات چرمی در برابر تابش نور مستقیم خورشید خودداری شود.

بهره مندی از مرطوب کننده های مخصوص چرم

استفاده از مرطوب کننده های مخصوص چرم، چرم را پس از رنگ آمیزی از خشکی و ترک خوردگی در امان نگه دار میدارد و به حفظ انعطاف پذیری آن کمک می کند.

تمیز کردن منظم چرم

به منظور جلوگیری از نشستن گرد و غبار و لکه ها بر روی چرم بایستی آن را به صورت منظم با پارچه نرم و مرطوب تمیز نمایید.

نتیجه گیری

به طور کلی استفاده از رنگ چرم در کنار آن که جذابیت و زیبایی خاصی به محصولات چرمی میبخشد مقاومت و دوام آن را به طرز قابل توجهی افزایش میدهد. وجود انواع رنگ چرم نشان دهنده آن است که می توان در زمینه های مختلفی از انواع رنگ چرم بهره گرفت. در این مقاله سعی کردیم با ارائه نکاتی در خصوص نکات پیش از خرید رنگ چرم و انتخاب بهترین فروشگاه شما را در امر رسیدن به پاسخ سوال رنگ چرم از کجا بخریم؟ یاری دهیم. امیدواریم این مطالب برایتان مفید واقع شود.

اشتراک گذاری در :

مقالات مرتبط

تفاوت چرم کیفی و کفشی در چیست؟

سالهاست که چرم طبیعی به عنوان یک ماده ارزشمند با ویژگی های خاص شناخته میشود. حضور انواع مدلهای شیک و به روز کیف و کفش های چرمی در بازار نشان از آن است که چرم طبیعی هرگز از مد نمی افتد و چه بسا روز به روز به طرفداران آن افزوده میشود. اما در این میان یکی از اساسی ترین سوالاتی که اغلب علاقه مندان به چرم طبیعی با آن روبه رو هستند این است که “تفاوت چرم کیفی و کفشی در چیست؟” برای پاسخ به این سوال نیاز است تا علاوه بر آن که نسبت به چرم کیفی و چرم کفشی شناخت کاملی داشته باشید، تفاوت های این دو چرم را بدانید.

مطالعه بیشتر
ویژگی های هورس چرم

چرم هورس چیست؟

از میان انواع مختلف چرم طبیعی، لقب پرطرفدارترین و محبوب ترین چرم به چرم هورس تعلق دارد. سطحی نرم، پرزدار و مخملی شکل هورس چرم نشان از آن است که این نوع چرم طبیعی با روش پرداخت خاصی تولید میشود. از سوی دیگر اگر پردازش هورس به درستی انجام گیرد این چرم را میتوان به شیوه های مختلفی رنگ آمیزی نمود و طرح ها و الگوهای ویژه و خاصی را بر روی آن نقش بست.با این حال میتوان چرم طبیعی هورس را به عنوان یکی از باارزش ترین انواع چرم طبیعی معرفی نمود.

مطالعه بیشتر
چگونه کفش چرم تبریز را تشخیص دهیم؟

کفش چرم تبریز

کفش چرم تبریز تلفیقی از سبک مدرن و کفش اصیل است به طوری که می توان زیبایی ظاهری و کیفیت بالای آن را عامل اصلی شهرت این محصول چرمی در شهر تبریز دانست. تبریز، پایتخت چرم و کفش ایران، به عنوان بهترین و معروف‌ترین مرکز تولید انواع کفش های‌ چرم اصل زنانه و مردانه شناخته می شود. از طرفی آمارها نشان می دهد که حدود 80 درصد از چرم های دست دوز و محصولات آن در این شهر تولید و به بازار عرضه می شوند. به همین دلیل است که تبریز توانسته بیشترین سهم را در بازار کفش چرم از آن خود کند.

مطالعه بیشتر
عمر چرم طبیعی چند سال است؟

طول عمر چرم طبیعی

زیبایی خیره کننده چرم طبیعی نشان از آن است که این ماده شیک و لوکس در صنعت مد به جایگاه ویژه‌ای دست یافته است به طوری که از آن به عنوان یک متریال پرطرفدار یاد میشود . در کنار زیبایی، گران قیمت بودن آن نسبت به سایر متریال‌ها موجب شده تا به یک ماده لوکس و باارزش تبدیل گردد. اما مهمترین و در عین حال پرتکرارترین سوالی که بسیاری از علاقه مندان به چرم طبیعی با وجود گران قیمت بودن چرم با آن روبه رو هستند این است که طول عمر چرم طبیعی چند سال است؟

مطالعه بیشتر

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.

خرید بهترین و باکیفیت ترین
چرم های طبیعی