چگونه بوی چرم طبیعی را از بین ببریم؟

چگونه بوی چرم طبیعی را از بین ببریم؟
چگونه بوی چرم طبیعی را از بین ببریم؟ رسیدن به پاسخ این سوال از چالش‌های اصلی طرفداران چرم طبیعی به شمار می‌آید. گفتنی است چرم طبیعی به عنوان یک ماده طبیعی با ارزش و بادوام در صنایع مختلف شناخته میشود. اما بوی چرم طبیعی را میتوان یکی از مولفه‌های مهم در تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی معرفی نمود که برخی افراد به دلیل بوی آزار دهنده چرم از خرید محصولات چرم طبیعی صرف نظر میکنند.

آنچه در این مقاله می خوانید :

خوشبختانه روش‌های بسیاری برای از بین بردن بوی چرم طبیعی وجود دارد که میتوان با بهره مندی از هر یک افراد زیادی را به خرید چرم طبیعی و محصولات آن علاقه مند کرد. البته ناگفته نماند در بازار چرم طبیعی تبریز از نشانه‌های اصل بودن چرم، بوی آن در کنار ظاهر زیبا چرم است، با این حال بسیاری به دنبال از بین بردن بوی چرم طبیعی هستند. در این مقاله قصد داریم تا با بررسی چند روش کاربردی شما را در امر از بین بردن بوی چرم طبیعی یاری کنیم. بنابراین پیشنهاد میکنیم تا انتها همراه ما باشید.

چه چیزی باعث بوی چرم طبیعی میشود؟

پیش از آن که به بررسی روش‌هایی برای از بین بردن بوی چرم طبیعی بپردازیم میخواهیم عواملی که باعث ایجاد بوی چرم طبیعی میشود را معرفی کنیم. گفتنی است برای تهیه چرم طبیعی از پوست حیوانات مختلفی مانند گاو، گوسفند، بز و غیره به کار گرفته شده و با توجه به نوع حیوانی که از پوست آن برای ساخت چرم استفاده میشود هر کدام از انواع چرم طبیعی مانند چرم گاوی و یا چرم بزی و غیره از بوی منحصر به فردی برخوردارند. از طرف دیگر نوع روش دباغی و رنگ مورد استفاده در مرحله رنگ آمیزی چرم در ایجاد بوی چرم نقش موثری ایفا میکنند.

7 روش موثر در از بین بردن بوی چرم طبیعی

ممکن است برای بسیاری، از بین بردن بوی چرم طبیعی چالش برانگیز باشد اما خبر خوب این که روش‌هایی وجود دارد که میتواند برای رفع بوی چرم بسیار کارآمد و موثر باشد. حال که با عوامل ایجاد بو در چرم طبیعی آشنا شدید قصد داریم در ادامه به بررسی روش‌های موثر در از بین بردن بوی چرم طبیعی بپردازیم.

7 روش موثر در از بین بردن بوی چرم طبیعی

1.خشک کردن چرم در مقابل نور آفتاب

این روش را زمانی میتوانید استفاده کنید که چرم مورد نظر خیس است یا به نظر درگیر قارچ و یا کپک شده باشد. در ابتدا بایستی نم موجود بر روی چرم به وسیله سشوار یا دستمال پاک شود. سپس برای از بین بردن رطوبت، چرم را در محلی که در معرض نور مستقیم آفتاب نباشد قرار دهید تا پس از چند ساعت چرم خشک شود. در نهایت از ایجاد بو در چرم جلوگیری خواهد شد. ناگفته نماند در این روش از قرار دادن چرم در برابر نور مستقیم خورشید خودداری کنید، زیرا نور مستقیم آفتاب باعث ایجاد چروک و ترک خوردن آن میشود.

2.تمیز کردن چرم طبیعی با سرکه

برای از بین بردن بوی چرم طبیعی کافی است از سرکه کمک بگیرید. البته لازم به ذکر است به دلیل وجود اسید در سرکه پیش از آن که از این روش استفاده کنید بایستی چرم را به کمی سرکه آغشته کنید تا در صورت نرفتن رنگ چرم بتوانید با خیالی آسوده بوی چرم را از بین ببرید.
گفتنی است این روش به دو شکل قابل اجراست در روش اول سرکه را به صورت اسپری بر روی چرم بزنید و پس از آن با یک دستمال پاک کنید. روش دوم را در صورتی که چرم مورد نظر بوی شدیدی گرفته باشد انجام میشود به این صورت که آن را به مدت 5 الی 10 دقیقه داخل ظرفی از سرکه خیس کنید سپس آن را خشک نمایید.

3.استفاده از جوش شیرین

از مواد طبیعی که برای از بین بردن بوی چرم عملکرد فوق العاده‌ای از خود نشان میدهد، جوش شیرین نام دارد. از این رو میتوان استفاده از آن را به عنوان یک روش موثر برای از بین بردن بوی چرم طبیعی معرفی نمود. برای انجام این کار کافی است مقداری جوش شیرین را بر روی و داخل چرم بپاشید و آن را داخل یک نایلون در بسته قرار دهید و اجازه دهید به مدت یک تا دو شبانه روز داخل آن استراحت کند. پس از آن چرم را بیرون بیاورید و با کمک جاروبرقی جوش شیرین را از روی چرم پاک نمایید.

4.پوشاندن چرم با روزنامه

وجود فیبر در کاغذ و روزنامه موجب شده تا از قابلیت جذب بالایی برخوردار باشد، از این رو در از بین بردن بوی چرم طبیعی میتواند موثرعمل کند. بنابراین مقداری روزنامه را بر روی چرم و یا داخل آن قرار دهید و پس از گذشت 1 تا 2 روز بوی چرم به راحتی جذب روزنامه خواهد شد. البته باید خاطر نشان کرد چرم و روزنامه در این روش باید کاملا خشک و عاری از هر گونه رطوبت باشند.

5.استفاده از ذغال فعال

استفاده از ذغال فعال را میتوان از دیگر روش‌های کاربردی برای از بین بردن بوی چرم طبیعی بیان کرد. از آن جایی که ذغال فعال به عنوان جاذب‌‌های موثر بو مورد استفاده قرار میگیرند از این رو کافی است چرم طبیعی تبریز را به همراه ذغال فعال داخل یک پارچه بپیچید. با این کار زغال با جذب بو، بوی خوب و تمیزی را به چرم طبیعی منتقل میکند.

واکس زدن چرم

6.واکس زدن چرم

برای رفع بوی چرم طبیعی میتوان از واکس‌های جامد، روغنی و مایع کمک گرفت. برخی بر این باورند که کاربرد واکس تنها برای تمیز نمودن چرم است در حالی که میتوان با استفاده از واکس بوی چرم طبیعی را تا اندازه قابل توجهی کم نمود یا از بین برد.

7.پاک کننده‌های مخصوص چرم

پاک کننده‌های مخصوصی در این زمینه وجود دارند که میتوانند به راحتی بوی چرم طبیعی را از بین ببرد. برای تهیه این نوع پاک کننده‌ها میتوانید به فروشگاه‌های چرم فروشی مراجعه کنید.

نتیجه گیری

به طور کلی یکی از نشانه‌های طبیعی بودن چرم، بوی آن است. با توجه به این که بوی چرم طبیعی برای بسیاری از افراد خوشایند نیست، از این رو برخی افراد تمایل زیادی به خرید محصولات چرم طبیعی نشان نمیدهند. اما روش‌هایی هستند که بهره مندی از آنها میتواند در از بین بردن بوی چرم طبیعی کمک بسزایی داشته باشند. در این مقاله سعی کردیم با بررسی 7 روش موثر اطلاعات مفیدی را در خصوص از بین بردن بوی چرم طبیعی در اختیارتان قرار دهیم.

 

اشتراک گذاری در :

مقالات مرتبط

تفاوت چرم کیفی و کفشی در چیست؟

سالهاست که چرم طبیعی به عنوان یک ماده ارزشمند با ویژگی های خاص شناخته میشود. حضور انواع مدلهای شیک و به روز کیف و کفش های چرمی در بازار نشان از آن است که چرم طبیعی هرگز از مد نمی افتد و چه بسا روز به روز به طرفداران آن افزوده میشود. اما در این میان یکی از اساسی ترین سوالاتی که اغلب علاقه مندان به چرم طبیعی با آن روبه رو هستند این است که “تفاوت چرم کیفی و کفشی در چیست؟” برای پاسخ به این سوال نیاز است تا علاوه بر آن که نسبت به چرم کیفی و چرم کفشی شناخت کاملی داشته باشید، تفاوت های این دو چرم را بدانید.

مطالعه بیشتر
ویژگی های هورس چرم

چرم هورس چیست؟

از میان انواع مختلف چرم طبیعی، لقب پرطرفدارترین و محبوب ترین چرم به چرم هورس تعلق دارد. سطحی نرم، پرزدار و مخملی شکل هورس چرم نشان از آن است که این نوع چرم طبیعی با روش پرداخت خاصی تولید میشود. از سوی دیگر اگر پردازش هورس به درستی انجام گیرد این چرم را میتوان به شیوه های مختلفی رنگ آمیزی نمود و طرح ها و الگوهای ویژه و خاصی را بر روی آن نقش بست.با این حال میتوان چرم طبیعی هورس را به عنوان یکی از باارزش ترین انواع چرم طبیعی معرفی نمود.

مطالعه بیشتر
چگونه کفش چرم تبریز را تشخیص دهیم؟

کفش چرم تبریز

کفش چرم تبریز تلفیقی از سبک مدرن و کفش اصیل است به طوری که می توان زیبایی ظاهری و کیفیت بالای آن را عامل اصلی شهرت این محصول چرمی در شهر تبریز دانست. تبریز، پایتخت چرم و کفش ایران، به عنوان بهترین و معروف‌ترین مرکز تولید انواع کفش های‌ چرم اصل زنانه و مردانه شناخته می شود. از طرفی آمارها نشان می دهد که حدود 80 درصد از چرم های دست دوز و محصولات آن در این شهر تولید و به بازار عرضه می شوند. به همین دلیل است که تبریز توانسته بیشترین سهم را در بازار کفش چرم از آن خود کند.

مطالعه بیشتر
عمر چرم طبیعی چند سال است؟

طول عمر چرم طبیعی

زیبایی خیره کننده چرم طبیعی نشان از آن است که این ماده شیک و لوکس در صنعت مد به جایگاه ویژه‌ای دست یافته است به طوری که از آن به عنوان یک متریال پرطرفدار یاد میشود . در کنار زیبایی، گران قیمت بودن آن نسبت به سایر متریال‌ها موجب شده تا به یک ماده لوکس و باارزش تبدیل گردد. اما مهمترین و در عین حال پرتکرارترین سوالی که بسیاری از علاقه مندان به چرم طبیعی با وجود گران قیمت بودن چرم با آن روبه رو هستند این است که طول عمر چرم طبیعی چند سال است؟

مطالعه بیشتر

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
فروشگاه
0 علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من

خرید بهترین و باکیفیت ترین
چرم های طبیعی