معرفی انواع آستری چرم طبیعی و کاربرد آنها

معرفی انواع آستری چرم طبیعی و کاربرد آن
بی شک مهمترین عاملی که توانسته بر محبوبیت چرم طبیعی و محصولات آن تاثیر بسزایی بگذارد، کیفیت و دوام بالای آنها است. اما زمانی می توان کیفیت و ماندگاری محصولات چرمی را تضمین کرد که در راستای آن اقداماتی انجام شود. استفاده از آستری چرم از جمله اقداماتی است که نقش موثری در ارتقای کیفیت و ماندگاری محصولاتی همچون کیف و کفش چرمی ایفا می کند. از این رو بسیاری از تولید کنندگان به منظور تولید و عرضه باکیفیت‌ترین محصولات در تلاشند تا از مرغوب‌ترین انواع آستری چرم در خط تولید استفاده نمایند.

آنچه در این مقاله می خوانید :

این در حالی است که برای دوام و زیبایی اکثر محصولات چرمی مانند انواع کیف‌های چرمی از آستر چرم به کار گرفته می شود. از طرف دیگر آستر چرمی نیز همانند چرم خام طبیعی در انواع مختلفی تولید می شوند که هر یک از ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی برخوردارند و در زمینه‌هایی کاربرد دارد. از این رو اگر قصد خرید چرم طبیعی و آستری چرمی را دارید، پیشنهاد می کنیم تا انتها همراه ما باشید. در این مقاله قصد داریم مطالبی را در خصوص انواع آستری چرم طبیعی و کاربرد آنها در صنعت تولید کیف و کفش در اختیارتان قرار دهیم.

آستری چرم طبیعی چه انواعی دارد؟

آستری چرم را می توان نوعی چرم معرفی نمود که برای تولید آن از پوست حیواناتی مانند گاو، گوسفند، گوساله به کار گرفته می شود و به دلیل ضخامت و کیفیت بی نظیری که دارد برای پوشاندن پشت چرم و هم چنین داخل محصولاتی مانند کیف و کفش مورد استفاده قرار می گیرد.به طوری که بیشترین کاربرد را در صنعت کیف و کفش دارد. آستری چرم گاوی، بزی، گوسفندی و اشبالت از انواع آن به شمار می‌آید که در ادامه به بررسی هر یک خواهیم پرداخت.

آستری چرم گاوی

در خصوص آستر چرم گاوی می توان گفت با کمک رویه پوست گاو و گوساله می توان آستر چرم گاوی را تولید کرد. هم چنین باید خاطر نشان کرد برای تهیه این نوع آستر چرمی از چرم خام گاوی با وزن سبک کمک گرفته می شود. از ویژگی‌های آسترچرم گاوی می توان به گران‌ قیمت بودن، کیفیت و دوام بالای آن، ضخامت حدود 0.9 میلی متر و تولید آن به صورت میلینگی اشاره کرد. منظور از تولید میلینیگی، حالت چرم و پارچه مانندی است که به این مدل آستری داده می شود.
لازم ذکر است نحوه تولید وعرضه آستری چرم گاوی به گونه‌ای است که مطابق با سلیقه مشتری می توان این مدل آستری را به دو صورت خود رنگ و یا فینیش دار تولید کرد و در اختیار مشتریان قرار داد. از آن جایی که آستری گاوی نسبت به سایر مدل‌ها از قیمت، کیفیت و دوام بالاتری برخوردار است، از این رو در صنعت تولید کیف و کفش برای محصولاتی به کار گرفته میشود که در دسته گران قیمت‌ها قرار دارند.

آستر چرم طبیعی چه انواعی دارد؟

آستری چرم بزی

عنوان پرمصرف‌ترین آستری در صنعت کیف و کفش به آستری چرم بزی تعلق دارد. گفتنی است برای تولید این مدل آستری چرم کیفی از پوست خام بز کمک گرفته می شود. این در حالی است که در ابتدا جلد آن با ضخامت کمتری جداسازی شده و سپس برای ادامه روند تولید آماده سازی می شود. همانند آستر گاوی با ضخامت حدود 0.9 میلی متر تولید می شود اما سطح کیفیت، ماندگاری و قیمت این مدل در مقایسه با آستری گاوی در سطح پایین‌تری قرار دارد. تولید میلینگی آستری بزی باعث شده تا این نوع حالت پارچه‌ای و نرم به خود بگیرد. هم چنین برای جلب رضایت مشتری بر اساس سلیقه‌ی آنها در دو صورت خود رنگ و فینیش دار تولید و در بازار موجود است. ناگفته نماند آستری بزی به علت قیمت پایین‌تری که در مقایسه با آستری گاوی دارد در تولید کیف و کفش‌هایی که با قیمت مناسب‌تری به بازار عرضه می شود، مورد استفاده قرار می گیرد.

آستری چرم گوسفندی

آستری چرم گوسفندی از دیگر انواع آستری‌های چرم به شمار می‌آید که در صنعت تولید و کفش بیشترین کاربرد و مصرف را دارد. با استفاده از پوست خام گوسفند می توان آستری چرم گوسفندی را با ضخامت 0.9 میلی متر تولید کرد. به طوری که در مراحل تولید، نخست جلد آن با ضخامت کمتری جداسازی می کنند و برای تولید به صورت میلینگی آماده می شود و در نهایت به دو صورت خودرنگ و فینیش دار تولید و به بازار عرضه می شود.
گفتنی است از آن جایی که قیمت پایین‌تری در مقایسه با سایر آستری‌های چرمی دارد. از این رو برای تولیدکنندگان کیف و کفشی که می خواهند محصولات خود را با قیمت پایین‌تری به فروش برساند می تواند بهترین جایگزین برای آستری‌هایی همچون آستری گاوی و بزی محسوب می شود.

آستری چرم اشبالت

بر خلاف سه مدل دیگر آستری چرم ، آستری اشبالت بیشتر به صورت خود رنگ تولید می شود.می توان گفت علت اصلی خود رنگ بودن آن، پرزهایی است که بر لایه‌ی اشبالت وجود دارد. این در حالی است که از لایه پشتی پوست گاو و گوساله می توان آستر چرم اشبالت را با ضخامت کمتری تهیه نمود. هم چنین باید خاطر نشان کرد از نظر قیمت و دوام پس از آستری گاوی رتبه دوم را از آن خود کرده است در حالی که از لحاظ پرمصرف بودن بعد از آستری گاوی، بزی و گوسفندی در رده چهارم قرار دارد.

انواع آستر چرم طبیعی

قیمت آستری چرم در تابناک چرم

در این بخش می خواهیم لیستی از قیمت انواع آستر چرم که در تابناک چرم با کیفیت عالی و با قیمت مناسب تولید و به بازار عرضه می شود را در قالب جدول در اختیارتان قرار دهیم.

آستر چرم طبیعی در تابناک چرم بازده قیمتی ( تومان)
آستر گاوی استخوانی 689.000 – 663.000 تومان
آستر گاوی قهوه‌ای 426.000-825.000 تومان
آستر گاوی ویزون 563.750-866.250 تومان
آستر بزی طوسی 168.000-273.000 تومان
آستر بزی قهوه ای 189.000-220.500 تومان

نتیجه گیری

به طور کلی آستری چرم را می توان یک عامل موثر بر زیبایی و دوام محصولات چرمی مانند کیف و کفش معرفی نمود که در انواع مختلفی تولید و به مشتریان عرضه می شود. آستری گاوی، بزی، گوسفندی و اشبالت از انواع آستر چرمی محسوب می شوند که در صنعت تولید کفش و کیف بیشترین استفاده را دارند به طوری که عنوان گران‌ترین و با کیفیت‌ترین آستری به آستری گاوی تعلق دارد و آستری گوسفندی دارای قیمت پایین‌تری است. در این مقاله سعی کردیم با بررسی انواع آستر چرمی و ارائه جدولی تحت عنوان قیمت آستر چرم شما را در امر خرید چرم طبیعی یاری کنیم. امیدواریم برایتان مفید واقع شود.

اشتراک گذاری در :

مقالات مرتبط

تفاوت چرم کیفی و کفشی در چیست؟

سالهاست که چرم طبیعی به عنوان یک ماده ارزشمند با ویژگی های خاص شناخته میشود. حضور انواع مدلهای شیک و به روز کیف و کفش های چرمی در بازار نشان از آن است که چرم طبیعی هرگز از مد نمی افتد و چه بسا روز به روز به طرفداران آن افزوده میشود. اما در این میان یکی از اساسی ترین سوالاتی که اغلب علاقه مندان به چرم طبیعی با آن روبه رو هستند این است که “تفاوت چرم کیفی و کفشی در چیست؟” برای پاسخ به این سوال نیاز است تا علاوه بر آن که نسبت به چرم کیفی و چرم کفشی شناخت کاملی داشته باشید، تفاوت های این دو چرم را بدانید.

مطالعه بیشتر
ویژگی های هورس چرم

چرم هورس چیست؟

از میان انواع مختلف چرم طبیعی، لقب پرطرفدارترین و محبوب ترین چرم به چرم هورس تعلق دارد. سطحی نرم، پرزدار و مخملی شکل هورس چرم نشان از آن است که این نوع چرم طبیعی با روش پرداخت خاصی تولید میشود. از سوی دیگر اگر پردازش هورس به درستی انجام گیرد این چرم را میتوان به شیوه های مختلفی رنگ آمیزی نمود و طرح ها و الگوهای ویژه و خاصی را بر روی آن نقش بست.با این حال میتوان چرم طبیعی هورس را به عنوان یکی از باارزش ترین انواع چرم طبیعی معرفی نمود.

مطالعه بیشتر
چگونه کفش چرم تبریز را تشخیص دهیم؟

کفش چرم تبریز

کفش چرم تبریز تلفیقی از سبک مدرن و کفش اصیل است به طوری که می توان زیبایی ظاهری و کیفیت بالای آن را عامل اصلی شهرت این محصول چرمی در شهر تبریز دانست. تبریز، پایتخت چرم و کفش ایران، به عنوان بهترین و معروف‌ترین مرکز تولید انواع کفش های‌ چرم اصل زنانه و مردانه شناخته می شود. از طرفی آمارها نشان می دهد که حدود 80 درصد از چرم های دست دوز و محصولات آن در این شهر تولید و به بازار عرضه می شوند. به همین دلیل است که تبریز توانسته بیشترین سهم را در بازار کفش چرم از آن خود کند.

مطالعه بیشتر
عمر چرم طبیعی چند سال است؟

طول عمر چرم طبیعی

زیبایی خیره کننده چرم طبیعی نشان از آن است که این ماده شیک و لوکس در صنعت مد به جایگاه ویژه‌ای دست یافته است به طوری که از آن به عنوان یک متریال پرطرفدار یاد میشود . در کنار زیبایی، گران قیمت بودن آن نسبت به سایر متریال‌ها موجب شده تا به یک ماده لوکس و باارزش تبدیل گردد. اما مهمترین و در عین حال پرتکرارترین سوالی که بسیاری از علاقه مندان به چرم طبیعی با وجود گران قیمت بودن چرم با آن روبه رو هستند این است که طول عمر چرم طبیعی چند سال است؟

مطالعه بیشتر

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
فروشگاه
0 علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من

خرید بهترین و باکیفیت ترین
چرم های طبیعی